sobota, 20 luty 2021 15:51

Jakie są najlepsze torby podróżne?

Torby podróżne Torby podróżne

Gdy ktoś od czasu do czasu podróżuje, planuje długie wakacje bądź po prostu musi wyjechać służbowo, powinien zaopatrzyć się w odpowiednią, wystarczająco pojemną torbę podróżną.

Za duża będzie niepotrzebnym obciążeniem, zbyt mała nie zmieści całego bagażu. Miękka może niewłaściwie ochronić zawartość, za twarda może spowodować kłopot w bagażniku. Jaką zatem dobrać, by podróż przebiegła spokojnie?

Torba podróżna – kiedy się przydaje?

Nieważne, czy w grę wchodzi daleka podróż wakacyjna, czy krótki wyjazd weekendowy za miasto – odpowiednia torba podróżna może niezwykle uprościć życie. Nie jest tajemnicą, że miłośnicy gór przeważnie sięgają po tornistry, które pozwalają przenieść towar bez angażowania rąk. Chociaż pozycja tych plecaków w outdoorze jest niepodważalna, w pewnych sytuacjach przydaje się natomiast odpowiednia torba czy walizka. Tego rodzaju bagaż będzie dobrym wyjściem, kiedy mamy w planach podróż samochodem, autokarem lub samolotem. Torebki mają wiele zwolenników pośród osób preferujących miejski tryb życia. Poniektórzy nie wyobrażają sobie bez nich wyjścia na ściankę, siłownię, basen czy trening piłkarski.

Torby podróżne – typy

Torby podróżne można wyróżnić przede wszystkim ze względu na rozmiar. Rozróżniamy niezwykle pojemne trzykomorowe torby mieszczące wszelkie niezbędne rzeczy oraz małe torby dedykowane na weekendowe wyjazdy. Na rynku dostępne są także niewielkie torebki w formie kosmetyczek przeznaczonych na artykuły do czystości czy małe dodatki. Specjalnym typem toreb podróżnych są torbo-plecaki. Takie torby mogą być noszone na dwa sposoby – w ręku czy na plecach.

Jakie korzyści mają torby podróżne?

Torby podróżne charakteryzują się tym, że są wygodne oraz elastyczne. Dodatkowo po jej złożeniu łatwiej ją trzymać w szafie. Duża paleta rozmiarów – pojemność od kilkunastu do 120 litrów zapewnia nieograniczone spektrum możliwości – im większa torebka tym więcej ma ona przegród. Kolejne kieszenie zewnętrzne umożliwiają również dostęp do kieszonkowych elementów bagażu. Torby sprawdzą się wówczas, gdy samemu należy przenosić torebkę na niewygodnym terenie lub podczas jazdy samochodem – zajmie mniej miejsca, natomiast może pomieścić więcej niż walizka.

Wybór pomiędzy torbą a walizką

To czy zdecydujemy się na torbę podróżną, czy na walizkę, zależy od wielu elementów. Przede wszystkim musimy zastanowić się, jaki jest charakter wyjazdu oraz na jak długo jedziemy. Na krótkie wyprawy może lepiej sprawdzić się torba, jednak gdy planujemy dłuższy wyjazd to niewątpliwie lepsza, a przede wszystkim wygodniejsza, będzie walizka na kółkach.

© 2013-2020 by SN2.EU