środa, 21 październik 2020 10:33

Wymiana części w samochodzie - nowe czy używane?

auto części auto części

Spora część samochodów na polskich drogach to pojazdy używane. Ze względu na wiek oraz intensywną eksploatację są one narażone na awarie znacznie bardziej niż nowe auta. Wielu kierowców zastanawia się, czy podczas ich naprawy warto inwestować w nowe części, czy lepiej zaoszczędzić, wybierając elementy używane.

Nowe części to gwarancja jakości

Właściciel samochodu szukając auto części, ma możliwość wyboru elementów nowych lub używanych. Fabryczne komponenty są najlepszą inwestycją ze względu na wysoką jakość i gwarancję producenta. Jednak i w tym przypadku pojawia się kolejny dylemat. Sklepy motoryzacyjne oferujące podzespoły, prowadzą sprzedaż stacjonarną i internetową. Zdarza się również, że oferta online jest znacznie korzystniejsza. Mimo to wielu kierowców wciąż obawia się takich zakupów. Dlaczego? Najczęściej jest to wynik wątpliwości co do tego, czy na podstawie samych zdjęć i parametrów technicznych znajdujących się specyfikacji produktu, uda się wybrać właściwe elementy. Przed wyborem auto części można skontaktować się ze sprzedawcą. Wiele sklepów online udostępnia opcję chatu z pracownikiem. Jest to możliwość upewnienia się, co do konkretnego podzespołu.

A co z kwestią gwarancji? W większości przypadków gwarancja producenta jest dokładnie taka sama zarówno przy zakupie w sklepie stacjonarnych, jak i internetowym.

Tańsze nie znaczy lepsze

Zdarzają się pewne sytuacje, w których istnieje zasadność wykorzystania używanych części. Dotyczy to przede wszystkim samochodów o niskiej wartości, których właściciele chcą się pozbyć w najbliższym czasie. W skrajnych przypadkach pewne podzespoły mogą być także trudne do zdobycia. Jeżeli pojazd wykorzystywany jest na co dzień i nie można czekać z jego naprawą, używane elementy są krótkotrwałym rozwiązaniem, z którego można skorzystać.

W większości przypadków używane komponenty to jednak znacznie gorsza jakość i krótsza wytrzymałość. Oznacza to, że po pewnym czasie, a często jest to zaledwie kilka miesięcy, właściciela pojazdu czeka kolejna naprawa. Sumując wydatki, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jednorazowa inwestycja w nowe auto części.

Wymiana samochodu — zwróć uwagę na markę i model samochodu

Większość podzespołów właściciel pojazdu może dopasować samodzielnie, uwzględniając markę i model auta lub dodatkowo rocznik. Zdarza się, że niektóre elementy wymagają dodatkowo sprawdzenia z uwzględnieniem numeru VIN pojazdu.

Przy wyborze komponentów związanych z silnikiem lub skrzynią biegów, konieczne jest sprawdzenie wersji napędu lub parametrów dotyczących elektryki. Bardzo pomocne są katalogi podzespołów, które sklepy motoryzacyjne zamieszczają na swoich stronach. Dzięki temu można sprawdzić wszystkie wymienione cechy i wybrać produkty właściwe dla konkretnego auta.

Właściciele pojazdów podczas wyboru części samochodowych powinni uwzględniać nie tylko ich cenę, ale także inne aspekty. Zasadna będzie w tym przypadku kalkulacja opłacalności. Nowe auto części oferowane przez internetowe sklepy motoryzacje są często nieznacznie droższe niż używane komponenty. Dają natomiast znacznie więcej korzyści i zapewniają bezpieczeństwo w trasie.

Wyświetlony 68 razy

Media

artykuły sponsorowane copywriting
© 2013-2020 by SN2.EU