sobota, 17 październik 2020 16:46

Spokojna starość – co powinien zapewniać dobry dom seniora?

dom opieki w Warszawie dom opieki w Warszawie

Poziom opieki w domach seniora wzrasta w ostatnich latach wraz z ilością tego rodzaju placówek. Nie znaczy to jednak, że każda zapewnia równie kompleksowe usługi w najwyższym standardzie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając dom seniora dla swoich bliskich.

 

Choć nad domami seniora ciąży stereotyp miejsc ponurych i stanowiących przeciwieństwo inspirujących, w rzeczywistości poziom opieki w ostatnich latach rośnie. Seniorzy mogą liczyć na wykwalifikowanych opiekunów i rozbudowaną infrastrukturę, która nie tylko gwarantuje im bezpieczeństwo zdrowotne, ale również umożliwia relaks, życie towarzyskie i rozwijanie swoich pasji. W zależności od placówki, poziom usług może jednak diametralnie się różnić. Dlatego, przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto przeanalizować oferty poszczególnych domów opieki.

Wykwalifikowany personel

Istnieje kilka niezwykle istotnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę, przeglądając oferty domów spokojnej starości. Najważniejszym jest oczywiście profesjonalizm personelu. Opiekunowie przebywają z osobami starszymi niemal przez 24 godziny na dobę i to od nich, w dużej mierze zależy dobrostan pacjentów. Cierpliwe i wyrozumiałe podejście do seniorów i kreatywność są czymś, co wyróżnia dobrych opiekunów. Jak sprawdzić ich kompetencje? Oczywiście, weryfikując kwalifikacje uzyskane drogą profesjonalnych kursów i studiów, a także zdobyte do tej pory doświadczenie. Jednak najbardziej miarodajnym wskaźnikiem jest osobista wizyta w domu opieki i obserwacja pracy personelu.

Cechy dobrego domu opieki

Innymi cechami, świadczącymi o wysokim poziomie domu seniora są:

  • zróżnicowany jadłospis;
  • pomieszczenia przeznaczone do relaksu i dużą część wspólna;
  • ogród;
  • zróżnicowana oferta zajęć sprawnościowych i rekreacyjnych;
  • przestronne, dobrze zaaranżowane pokoje.

Szukasz zaufanej placówki na terenie stolicy? Wybierz najlepszy dom opieki w Warszawie – nowoczesny ośrodek stworzony z myślą o potrzebach seniorów, który wspiera ich w rozwoju.

© 2013-2020 by SN2.EU