poniedziałek, 21 wrzesień 2020 16:15

Jakie akcesoria kupić do ekspresu do kawy?

filtry do ekspresów filtry do ekspresów fot. materiały prasowe

Dla wielu osób marzeniem jest zakup ekspresu do kawy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że o takie urządzenie trzeba odpowiednio dbać. I nie chodzi tu tylko o jego regularne czyszczenie. W przypadku nowoczesnych ekspresów nie da się ich po prostu rozebrać, wyczyścić i złożyć ponownie.

Dlatego przedstawimy Ci o wiele lepsza i bardziej skuteczne metody konserwacji ekspresu do kawy. Długą żywotność oraz wysoką jakość zaparzanej kawy możesz utrzymać, stosując: Odkamieniacz do ekspresu Filtr wody do ekspresu Tabletki czyszczące do ekspresu Omówimy wszystkie te akcesoria, abyś mógł dokładnie poznać ich działanie.

 

Odkamieniacz do ekspresu

Usunięcie kamienia, który nagromadził się wewnątrz ekspresu, nie jest prostym zadaniem. Dlatego tak ważną czynnością jest regularne odkamienianie urządzenia. Popularne odkamieniacze występują zazwyczaj w formie płynu lub tabletek. W nowoczesnych ekspresach do kawy są fabrycznie zamontowane specjalne moduły, które alarmują w momencie, kiedy trzeba usunąć kamień.

Gromadzący się kamień ma duży wpływ nie tylko na prawidłowe działanie urządzenia, ale także na smak kawy. Im większa ilość kamienia, tym mniejszą wydajność zachowuje ekspres. Idzie to w parze z pogorszeniem smaku i aromatu kawy. Kamień wpływa negatywnie na ekonomię pracy urządzenia. Ekspres z dużą ilością kamienia pracuje o wiele głośniej, pobiera więcej wody i parzy kawę w wolnym tempie. Jeśli nie będziesz w ogóle używał odkamieniacza, to możesz doprowadzić do uszkodzenia ekspresu. Usunięcie takiej usterki będzie z pewnością kosztowne.

Filtr wody do ekspresu

Jakość wody ma fundamentalne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania ekspresu do kawy. W związku z tym, poza cyklicznym stosowaniem odkamieniacza, powinieneś także zadbać o wysoką jakość wody. W jaki sposób? Odpowiedzią na to pytanie są filtry do ekspresów. Wielu osobom wydaje się, że założenie filtra powoduje, iż nie trzeba już używać odkamieniacza. Nie jest to zgodne z prawdą. Faktycznie filtr do wody sprawi, że kamień będzie osadzał się w dużo mniejszym stopniu. Niemniej jednak raz na jakiś czas warto przeprowadzić odkamienianie. Jak często? W przypadku stosowania dobrej jakości filtrów do wody odkamienianie będziesz musiał wykonać dopiero po ok. 5000 przygotowanych filiżanek.

Pamiętaj, że podczas wyboru filtra do wody, powinieneś sugerować się modelem Twojego ekspresu do kawy. To daje ci pewność, że dany model filtra będzie idealnie pasował do urządzenia, co zapewni mu długotrwałe i skuteczne działanie.

Tabletki czyszczące do ekspresu

Swoistym uzupełnieniem omówionych wcześniej akcesoriów są tabletki czyszczące do ekspresu. Są one odpowiedzialne za rozpuszczanie olejków kawowych i osadów zbierających się na ściankach ekspresu. Filtr i odkamieniacz nie są w stanie uchronić ekspresu przed gromadzeniem się tych osadów. Tabletki czyszczące pozwalają zachować wszystkie podzespoły urządzenia w idealnym stanie.

Wiesz już, jakich akcesoriów potrzebujesz do swojego ekspresu. Gdzie je znaleźć? Wystarczy, że wejdziesz na stronę aquamelior.pl. Czeka tam na Ciebie bogata oferta ekspresów do kawy oraz akcesoriów dedykowanych do konkretnych modeli.

Wyświetlony 33 razy
© 2013-2020 by SN2.EU