wtorek, 14 lipiec 2020 14:14

Najlepszy salon auto detailingu w Warszawie

Wellness Car Warszawa Wellness Car Warszawa

Samochody są dziś dla nas nie tylko środkiem lokomocji. Ich piękny i reprezentatywny wygląd świadczy także o samym właścicielu, dlatego zwykłe umycie samochodu, czy odkurzenie jego wnętrza nie jest sposobem na dokładne zadbanie o naszą maszynę.

Dzisiejsze salony auto detalingu oferują istne samochodowe spa, podczas którego specjaliści z najwyższą starannością zajmują się najdrobniejszymi szczegółami. Który salon auto detailingu jest najlepszy w Warszawie?

Czym jest auto detailing ?

Samo hasło „auto detailing ” możemy coraz częściej spotkać w internecie, czy telewizji, jednakże spora grupa osób nie wie, czym tak naprawdę jest ów auto detailing. Już po samej nazwie można dojść do wniosku, że chodzi o jakieś szczegóły związane z samochodami, ponieważ „detailing ” w języku angielskim oznacza „wyszczególniać”. Auto detailingu jest zoptymalizowanym procesem kompleksowego czyszczenia, konserwacji i renowacji samochodu lub jego niektórych elementów. Takie szczegółowe procesy dotyczą zarówno wnętrza samochodu, jak i jego warstwy zewnętrznej.

Kompleksowy proces, czyli detailing wewnętrzny i zewnętrzny

Auto detailing dzieli się na zewnętrzny i wewnętrzny. Detailinguwnętrza obejmuje głównie czyszczenie, konserwację i regenerację całej przestrzeni pasażerskiej, a także bagażnika. Podczas tych czynności uwaga skupia się przede wszystkim na takich elementach jak podsufitka, kokpit, czy wszelkie plastikowe i metalowe wykończenia. Najważniejszym celem detailingu wnętrza jest przywrócenie stanu tapicerki do takiego, który najbardziej przypomina jej fabryczną jakość.

Detailing zewnętrzny skierowany jest na regenerację i konserwację powłoki lakierniczej, szyb, kół oraz elementów chromowanych. Dzięki zaawansowanym technologiom możliwe jest przywrócenie fabrycznego wyglądu samochodu, dzięki czemu wygląda on jak nowy, a także jego karoseria i wszystkie elementy zewnętrzne są w odpowiedni sposób zakonserwowane, co przyczyni się do wydłużenia użyteczności takiego samochodu.

Najpopularniejszym procesem detailingu zewnętrznego jest regeneracja powłoki lakierniczej. Ten proces możemy podzielić na etapy takie jak:

  • oczyszczenie karoserii – jest to pierwszy etap, który przygotowuje karoserię do dalszych kroków. Jej czyszczenie odbywa się za pośrednictwem środków chemicznych, glinki samochodowej oraz wody.

  • polerowanie powłoki lakierniczej – proces ten może być wykonywa zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Polerowanie lakieru pozwala pozbyć się wszelkich niedoskonałości lakieru (rys z warstwy klaru, wżerów organicznych, czy utlenień),

  • konserwacja – ten etap polega na nałożeniu warstwy wosku, która chroni lakier.

Który salon Auto Detailingu jest najlepszy w Warszawie?

W stolicy jest wiele salonów auto detailingu, jednakże najlepszy jest bez wątpienia Wellness Car https://wellness-car.pl/. Salon ten znany jest z usług, które charakteryzują się najwyższą jakością, co sprawia, że nasz samochód zadbany jest w najmniejszych szczegółach. Wieloletnie doświadczenie zapewnia Wellness-Car pozycję niekwestionowanego lidera auto detalingu w Warszawie.

 

Wyświetlony 41 razy
© 2013-2019 by SN2.EU