czwartek, kwiecień 18, 2024
poniedziałek, 22 styczeń 2024 19:19

Scan & Go Direct by Bright Customs - szybka i efektywna odprawa celna w Calais i Dunkierce

Agencja Celna Bright Customs Agencja Celna Bright Customs pixabay

W dzisiejszym dynamicznym świecie handlu międzynarodowego, szybka i sprawnie zorganizowana odprawa celna to klucz do utrzymania konkurencyjności. Dla przedsiębiorstw importujących towary z Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej, usługa Scan & Go Direct świadczona przez Agencja Celna Bright Customs staje się niezastąpionym narzędziem, które pomaga przyspieszyć i usprawnić proces odpraw i transportu.

 

Finalna odprawa celna w Calais i Dunkierce

Jedną z najważniejszych zalet usługi Scan & Go Direct jest możliwość dokonania ostatecznej odprawy celnej Unii Europejskiej bezpośrednio w punkcie wejścia na terytorium UE. To oznacza, że nie trzeba się martwić o dodatkowe przystanki czy opóźnienia, a proces odprawy jest nie tylko szybszy, ale także bardziej efektywny. Porty w Calais i Dunkierce stanowią bramę między Wielką Brytanią a UE, a dzięki usłudze Scan & Go Direct, Twoje towary będą mogły bez przeszkód przekraczać granice.

Bright Customs - jeden punkt kontaktu

Dodatkową korzyścią płynącą z korzystania z usługi Scan & Go Direct jest fakt, że wszystkie kwestie związane z odprawą celną i procesem importu można załatwić za pośrednictwem Bright Customs. To oznacza, że nie musisz martwić się o skomplikowane formalności i procedury, ponieważ Bright Customs zajmuje się wszystkim w Państwa zlecenie. Dzięki temu Twoja firma może skupić się na swoich głównych działaniach biznesowych, mając pewność, że proces importu jest w pełni profesjonalnie obsługiwany przez doświadczony zespół Bright Customs.

Warto podkreślić, że takie podejście znacznie ułatwia zarządzanie logistyką i formalnościami celnymi, zapewniając jednocześnie spokój i pewność, że wszystko jest na właściwym miejscu i w odpowiednim czasie. Dzięki Scan & Go Direct, Twoje transporty z Wielkiej Brytanii to Unii Europejskiej stają się bardziej efektywne i bardziej komfortowe niż kiedykolwiek wcześniej.

Prostota procedury - skanuj i jedź do celu

Kolejnym znaczącym atutem usługi Scan & Go Direct jest jej niezwykła prostota. Po załatwieniu wszystkich formalności celnych związanych z importem za pośrednictwem Bright Customs, Twój transport towarów może bezpośrednio wyruszyć z Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej na podstawie dostarczonych kodów kreskowych. Jeśli towar nie jest skierowany do kontroli celnej lub fitosanitarnej, transport może być kontynuowany bez zbędnych przystanków, zmierzając prosto do miejsca przeznaczenia. To rozwiązanie nie tylko przyspiesza proces importu, ale także minimalizuje niepotrzebne opóźnienia i koszty związane z dodatkowymi przystankami czy kontrolami, zapewniając efektywność i płynność transportu towarów.

Odroczenie VAT do kraju przeznaczenia

Jednym z kluczowych punktów, który wyróżnia usługę Scan & Go Direct, jest możliwość odroczenia płatności VAT do kraju przeznaczenia. Dla importerów oznacza to, że nie ma natychmiastowej konieczności opłaty VAT w momencie importu. To odroczenie stanowi znaczną ulgę finansową i poprawia przepływ pieniężny, co przekłada się na bardziej płynny i ekonomicznie opłacalny proces importu.

Warto zaznaczyć, że usługa ta jest dostępna dla wszystkich przedsiębiorstw importujących towary z Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej i stanowi nieocenioną pomoc w zapewnieniu sprawnego i efektywnego handlu międzynarodowego.

Więcej szczegółów na temat usługi Bright Customs Scan & Go Direct znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej firmy.