wtorek, maj 28, 2024
środa, 29 marzec 2023 19:13

Bezpieczeństwo w firmie — jak skutecznie o nie dbać?

wkładka do drzwi ASSA ABLOY wkładka do drzwi ASSA ABLOY mat.prasowe

Bezpieczeństwo firmy powinno żywo interesować jej właścicieli oraz inne osoby odpowiedzialne w danej organizacji. Bezpieczeństwo ma bowiem kluczowy wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa — szczególnie teraz, kiedy zagrożeń jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Jak dbać o bezpieczeństwo firmy? Porozmawiajmy!

Zabezpieczenia antywłamaniowe dla firm

Odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe to podstawa, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa budynkowi wykorzystywanemu przez firmę. Dlatego warto zainwestować w drzwi i okna o podwyższonej klasie odporności na włamanie. Znacznie zminimalizują one ryzyko wizyt nieproszonych gości. Niezwykle praktyczne mogą okazać się także systemy alarmowe i monitoring. Poza tym nie powinno się bagatelizować kwestii z pozoru błahych, takich jak dobre oświetlenie budynku i okolicy oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa przyjętych w firmie.

Może okazać się, że drzwi w twojej firmie lub ich komponenty wymagają wymiany. Potrzebujesz wsparcia? Skontaktuj się z ASSA ABLOY. To zespół specjalistów, którzy pomogą ci w doborze odpowiednich akcesoriów. Nowe drzwi antywłamaniowe? Wymiana klamek? System jednego klucza? A może wystarczy nowa wkładka do drzwi ASSA ABLOY? Zapytaj ekspertów i wybierz mądrze!

Bezpieczeństwo danych

Czas udać się na chwilę do binarnego świata zer i jedynek. Nieprzyjemne doświadczenia wielu firm z ostatnich lat jasno dowodzą, że to właśnie w tej domenie rozgrywa się walka o największej stawce. Wraz z rozwojem technologii informacyjnej dane stają się coraz cenniejsze i bardziej narażone na zagrożenia. Warto zadbać o to, aby poufne informacje były odpowiednio zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem. W tym celu należy wdrożyć właściwe systemy zabezpieczeń, takie jak firewalle lub systemy kontroli dostępu. Warto też regularnie przeprowadzać audyty bezpieczeństwa w celu identyfikacji potencjalnych zagrożeń.

Inne cyberzagrożenia

Kradzież danych nie jest jedynym niebezpieczeństwem związanym ze światem IT. Firmy są narażone także na ataki hakerskie niemające bezpośredniego związku z wykorzystaniem poufnych informacji. Niektóre sytuacje tego typu nie mają nawet większego sensu — są po prostu złośliwym działaniem na niekorzyść danej firmy. Warto więc zadbać o to, aby systemy były regularnie aktualizowane, a pracownicy mieli świadomość zagrożeń i potrafili rozpoznawać podejrzane sytuacje. W firmach konieczne jest zastosowanie odpowiedniego oprogramowania zabezpieczającego przed cyberatakami — nawet jeśli wiąże się to z pewnymi kosztami.

Bezpieczeństwo pracowników w firmie

Pracownicy to najcenniejszy kapitał każdej firmy, a dbałość o ich bezpieczeństwo jest jej obowiązkiem. To obszerny temat. Bezpieczeństwu pracowników może bowiem grozić wiele czynników — od śliskich schodów, po wspomniane już ataki hakerskie lub włamania do obiektu. Firma musi więc zatroszczyć się o wiele aspektów i często brać pod uwagę nawet odległe scenariusze. Pomocną strategią może okazać się zatrudnienie specjalisty od BHP i prawa pracy lub korzystanie z jego usług. Taka osoba z pewnością doradzi ci, jak skutecznie zatroszczyć się o bezpieczeństwo pracowników, a do tego zrobić to w zgodzie z przepisami.