wtorek, maj 28, 2024
wtorek, 28 marzec 2023 16:25

Jak korzystać z bazy klientów indywidualnych?

bazy danych B2C bazy danych B2C Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Niemal każdy biznes internetowy nie może funkcjonować bez pozyskiwania klientów. Można ich pozyskiwać różnymi metodami - reklamą, promocją w social media, przy pomocy newsletterów lub w tradycyjny sposób, jak np. roznoszenie ulotek, billboardy czy reklama w prasie. Każdy z tych sposobów sprzyja generowaniu leadów, czyli danych kontaktowych do osoby zainteresowanej naszym produktem.

Jeżeli nie wiemy jak samemu pozyskać leady, możemy zlecić ich pozyskiwanie doświadczonej firmie, która zrobi to za nas i zapewni nam dopływ nowych klientów. Jedną z takich firm jest Mobime Lead Gen. jak to zrobić?

 

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • czym są leady B2C (leady konsumenckie)
  • w jaki sposób skorzystać z usług serwisu mobi-me.pl
  • jak wyglądają leady konsumenckie od Mobime Lead Gen

Czym są leady konsumenckie B2C i jak je pozyskać?

B2C (inaczej Business to Customer) to usługi oferowane przez firmy dla zwykłych konsumentów (w odróżnieniu od B2B, czyli Business to Business - usług od firm dla firm). 

Lead, to w uproszczeniu klient. W praktyce o leadzie mówimy, gdy pozyskamy dane kontaktowe klienta zainteresowanego naszymi usługami.

Pozyskując leady konsumenckie samodzielnie musimy zwracać uwagę na wiele szczegółów. Przede wszystkim nasze działania marketingowe muszą być prowadzone zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych. Podobnie sprawa się ma z kupowanymi bazami danych klientów konsumenckich. Na ich legalność wpływa już sam moment pierwotnego pozyskania danych osobowych od osoby, której te dane dotyczą oraz warunki jakie zostały spełnione przez podmiot pozyskujący. Niestety w praktyce nie jest możliwa żadna weryfikacja tego, czy dana baza danych została pozyskana w sposób legalny. Zakup takiej bazy danych B2C wiąże się z ryzykiem zarzutów nielegalnego wykorzystywania danych osobowych i zapłaty kary administracyjnej.

Aby tego uniknąć należy uzyskać od sprzedawcy jak najwięcej informacji o sposobie pozyskania danych, treści zrealizowanego obowiązku informacyjnego oraz o sposobie i treści pozyskanych zgód. W umowie powinny być wskazane konkretne treści pozyskanych zgód, z pełną odpowiedzialnością sprzedawcy za ich legalność. 

Dopiero w takiej sytuacji możemy bez obaw korzystać z bazy danych klientów i proponować im nasze własne usługi. Skąd pozyskać takie bazy? Z pomocą przychodzi np. serwis mobi-me.pl

Leady konsumenckie od mobi-me.pl

Mobime Lead Gen. Sp. z o.o. (dawniej Mobime Lead Generation Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.) to firma zajmująca się pozyskiwaniem leadów B2C dla swoich klientów. Z firmą można się kontaktować również telefonicznie i mailowo.

Mobime Lead Gen spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zajmuje się prowadzeniem kampanii, mających na celu pozyskanie leadów dla swoich klientów. Firma zapewnia, że jest w stanie pozyskać do 50 tys. leadów B2C miesięcznie, dzięki serwisom zbierających leady konsumenckie o wielomilionowych zasięgach. Dzięki spersonalizowanym scenariuszom komunikacji z użytkownikiem i badaniu preferencji zakupowych kampanie Mobime są precyzyjnie targetowane. 

Leady generowane online są przekazywane do klienta w czasie rzeczywistym dzięki rozbudowanemu API. Firma zapewnia pełną zgodność pozyskanych danych z RODO wraz z wszelkimi wymaganymi zgodami.

Każdy pozyskany lead zawiera najważniejsze dane kontaktowe potencjalnego klienta: imię i nazwisko, numer telefonu, wiek, płeć, adres i deklaracja zakupowa wybrana przez konsumenta.

Kupując taką precyzyjnie dopasowaną, w pełni legalną bazę danych B2C mamy pewność, że po jej zakupie nasz przekaz dotrze do tych klientów, do których chcemy przekazać konkretną ofertę. Dlatego warto zainwestować w zakup takiej bazy, aby skutecznie pozyskać nowych klientów dla naszych towarów i usług.