środa, czerwiec 12, 2024
środa, 07 grudzień 2022 20:08

Skuteczna rekrutacja specjalisty SEO. Czy warto korzystać z usług firmy zewnętrznej?

rekrutacja specjalisty SEO rekrutacja specjalisty SEO pixabay

Szybki rozwój marek w internecie przyczynił się do bardzo dużego zapotrzebowania na specjalistów SEO. Pandemia i okres izolacji również znacząco wpłynęły na zwiększenie ilości zakupów internetowych. Wielu przedsiębiorców zostało postawionych przed zadaniem zbudowania swojego biznesu w sieci.

 

Część firm dopiero rozpoczyna swoją karierę w branży e-commerce, co nie jest łatwe. Należy pamiętać, że skuteczna sprzedaż online to nie tylko reklama, ale cała strategia marketingowa i odpowiednia optymalizacja witryny. Jest to proces wymagający dużego zaangażowania, jednak dzięki niemu uzyskujemy efektywną walkę z konkurencją. W tym miejscu pojawia się specjalista SEO. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wygląda rekrutacja kandydatów e-commerce we współpracy z agencją.

Dobry pracownik SEO

Kandydat na stanowisko specjalisty SEO powinien posiadać kilka cech, które pozwolą mu pracować skutecznie. Przede wszystkim jest to nieustanna chęć rozwoju. E-commerce to dynamiczna i stale rozwijająca się branża. Dlatego też w procesie rekrutacji należy sprawdzić gotowość kandydata na zmiany i rozwój. Skuteczna strategia SEO podyktowana jest między innymi przez stale zmieniające się algorytmy Google. Niezbędna będzie także znajomość narzędzi branżowych. Wiedza i umiejętności technicznie są w tym zawodzie niezwykle istotne. Popularne narzędzia SEO to między innymi: Senuto, Ahrefs, Google Analytics czy Google Search Console.

Jak wygląda pomoc agencji rekrutacyjnej?

Agencja rekrutacyjna pomaga w weryfikacji kompetencji kandydata i nie tylko. Ważnym krokiem jest analiza biznesowa. Dzięki niej firma może nakreślić dokładny profil pracownika, którego poszukuje klient. Znacznie ułatwia to proces rekrutacji i zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego kandydata. Zatrudnianie osoby na stanowisko specjalistyczne wymaga również dokładnego sprawdzenia umiejętności technicznych, co często jest trudne do samodzielnego sprawdzenia. Agencja rekrutacyjna zajmuje się całym procesem kompleksowo.

Firmy polecane w branży e-commerce

Dobrym rozwiązaniem w branży e-commerce jest skorzystanie z usług agencji butikowych. Są to firmy zajmujące się jedną dziedziną lub jej wąskim wycinkiem. Dzięki temu posiadają ogromne zaplecze techniczne i są w stanie wyszukiwać najlepsze talenty na rynku. Jedną z często polecanych agencji jest Veritas Recruitment. Firma specjalizuje się w procesach rekrutacyjnych w branżach digital i e-commerce. Agencja pomaga w zatrudnieniu doświadczonych specjalistów SEO, SEM, social media czy copywriterów. Veritas Recruitment zajmuje się weryfikowaniem kompetencji już w pierwszym etapie rozmowy. Dzięki temu rozwiązaniu klient nie musi sprawdzać wiedzy branżowej kandydatów. Szukasz specjalisty SEO? Sprawdź ofertę agencji rekrutacyjnej Veritas Recruitment: Rekrutacja specjalisty SEO.