środa, czerwiec 12, 2024
wtorek, 29 listopad 2022 12:32

Szkolenie „Fotowoltaika” - wejdź do branży fotowoltaicznej już teraz

Szkolenie „Fotowoltaika Szkolenie „Fotowoltaika pixabay

Szkolenie „Fotowoltaika” to sposób na to, by pewnie wkroczyć do branży fotowoltaicznej i wykorzystać jej potencjał.

Rosnące zainteresowanie fotowoltaiką widać wszędzie – w kampaniach dotyczących ekologii, na billboardach reklamowych, w ofertach firm, aż w końcu w rozmowach znajomych i na dachach sąsiednich domów. To pewna i opłacalna ścieżka rozwoju swojej kariery.

 

Szkolenie z fotowoltaiki – dla kogo?

Szkolenie z fotowoltaiki to dobre rozwiązanie dla osób, które interesują się sprzedażą, instalacją lub konserwacją urządzeń fotowoltaicznych. Niezależnie od wybranej ścieżki rozwoju kurs przybliża ważne w tej branży zagadnienia: sposób działania systemu fotowoltaicznego, dobór rozwiązań pod warunki klienta czy bezpieczeństwo jego montażu i serwisu. Będzie również doskonałym uzupełnieniem wiedzy dla tych, którzy już zajmują się przedstawianiem ofert handlowych, lecz nie mają technicznej wiedzy o budowie, montażu i doborze fotowoltaiki.

Jak wygląda szkolenie? Fotowoltaika w teorii i praktyce

Szkolenie „Fotowoltaika” składa się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej.

Teoretyczna wiedza o systemach fotowoltaicznych

W pierwszej części uwzględnione jest wszystko to, co w teorii powinieneś wiedzieć jako instalator czy sprzedawca systemów fotowoltaicznych. Kurs przeprowadza krok po kroku przez wytyczne sporządzania dokumentacji, aktualnie obowiązujące przepisy i normy prawne oraz postawione przez zakłady energetyczne wymagania. Ponadto, jest to cała wiedza teoretyczna na temat urządzeń pomiarowych i systemów fotowoltaicznych – ich budowy, właściwości oraz sposobu działania.

Praca z instalacją fotowoltaiczną

W drugiej części teoria zostaje wykorzystana w praktyce. Szkolenie nabiera charakteru warsztatowego i pozwala pracować na instalacji fotowoltaicznej pod okiem szkoleniowców. Do zadań osób biorących udział w szkoleniu należy między innymi: prowadzenie pomiarów, wyznaczanie i obliczanie powierzchni instalacji, a także kompletowanie systemów, w tym dobieranie inwertera i zabezpieczenia.

Istotne w drugiej części szkolenia z fotowoltaiki będzie dobieranie systemu fotowoltaicznego do danych warunków. Pod uwagę brane będą takie czynniki jak lokalizacja, kierunek instalacji czy stopień nachylenia. W ten sposób, przyszły montażysta czy sprzedawca, nauczy się również oceniać wydajność systemu poprzez przewidywanie zacienienia i wykorzystywać dostępne dane pogodowe.  Są to ważne, szczególnie w pracy sprzedawcy, umiejętności, które pozwalają rzetelnie odpowiedzieć na pytania potencjalnych klientów o to, jak opłacalne będzie to dla nich rozwiązanie.

Kiedy i dlaczego warto wybrać szkolenie z fotowoltaiki?

Szkolenie z fotowoltaiki to oferta skierowana przede wszystkim do osób, które chcą pracować w branży fotowoltaicznej, a nie mają obecnie jeszcze doświadczenia. Kurs przedstawia najważniejsze zagadnienia, które pozwolą rozpocząć karierę i zdobyć większe kompetencje. Jednocześnie zawiera w sobie wystarczająco wiedzy teoretycznej i praktycznej, by od razu aplikować na interesujące stanowiska pracy. To dobry pomysł na rozwianie wszelkich związanych z rynkiem fotowoltaicznym wątpliwości i zorientowanie się, czy jest to właściwa droga kariery.

Po ukończonym szkoleniu z fotowoltaiki od razu można starać się o pracę specjalisty czy sprzedawcy. Starannie przekazana wiedza dotycząca systemów uzupełniana jest o ważne w obsłudze klienta aspekty dotyczące projektowania systemu, jego doboru, instalacji i konserwacji.

Zdobycie tej wiedzy jest kluczowe w osiąganiu zadowalających wyników sprzedaży. Pozwala na profesjonalne i szczegółowe przedstawienie oferty, a następnie udzielenie odpowiedzi na pytania, które zadają zainteresowani systemami fotowoltaicznymi klienci.

Dodatkowe atuty szkolenia z fotowoltaiki

Zdobyta wiedza, która przełoży się na pracę w tej branży, to jednak nie wszystko. Po przebytym szkoleniu otrzymuje się certyfikat, który jest dowodem na zdobycie niezbędnych umiejętności i wiedzy. Taki dokument ułatwi rozpoczęcie pracy nie tylko w Polsce, ale i za granicą.