środa, czerwiec 12, 2024
sobota, 17 wrzesień 2022 13:30

Pralnia samoobsługowa - pomysł na biznes bez konieczności zatrudniania ludzi. Prosty i przetestowany na świecie

Speed Queen Speed Queen pixabay

Choć większość Polaków ma w domu pralkę, podobnie jak Europejczycy czy Amerykanie, to pralnie samoobsługowe cieszę się zainteresowaniem. Jest przynajmniej kilka czynników, które mają na to wpływ.

Pralnia samoobsługowa to biznes, który nie wymaga dużej wiedzy i zaangażowania, zwłaszcza gdy stawia się na taką markę jak Speed Queen. Dlaczego warto i jakie są koszty takiej inwestycji?

Zautomatyzowany biznes

Nie musisz zatrudniać nikogo na etat, każdy klient sam obsługuje pralki. Zanim jednak skorzysta z usługi, musi zapłacić, odpada więc ryzyko, że trafisz na nieuczciwych klientów. Speed Queen to jedna z najlepiej rozpoznawanych marek, pod którą działają pralnie samoobsługowe. To brand, który kojarzy się z prostą obsługą, przyjaznym miejscem i niezawodnymi urządzeniami. Klient może nabyć kartę stałego klienta, zyskując zniżkę. Pralnie Speed Queen z powodzeniem działają już na terenie Polski.

Jeśli zdecydujesz się na franczyzę, warto wiedzieć, że nie pobierają opłat licencyjnych. Biznes nie wymaga wiedzy i doświadczenia w branży, wszystkiego dowiesz się od ludzi, którzy są liderami w branży. Od 2016 roku w Polsce Speed Queen otworzyło już 50 pralni. W Europie jest to 820 takich miejsc.

Dlaczego to się opłaca?

Być może zastanawiasz się już, czy taki biznes się opłaca, skoro każdy ma w domu pralkę? Wystarczy jednak spojrzeć na przykład na myjnie samochodowe. Każdy ma w domu wiadro, detergenty i szczotki, ale jedzie na myjnię. Jest szybko, wygodnie i profesjonalnie. Podobnie jest z pralniami samoobsługowymi. Są rzeczy, których nie wypierzesz w zwykłej pralce, jak kołdry, koce, narzuty itd. Druga kwestia to profesjonalny sprzęt, dzięki któremu pranie jest na najwyższym poziomie.

Wciąż są ludzie, którzy nie mają pralki. Jedni ze względu na swoje przekonania nie inwestują w sprzęt, który się zużywa i wiąże się z początkowym kosztem. Inni, przykładem studenci, wynajmują mieszkanie bez pralki. Z pralni samoobsługowych chętnie korzystają również seniorzy i osoby mieszkające w małych mieszkaniach. W przypadku tych drugich pojawia się problem ze zmieszczeniem pralki w domu, jak i z suszeniem. Część osób nie ma balkonu, co rodzi kolejne problemy z suszeniem ubrań. Kolejna kwestia to możliwość skorzystania z suszarki na miejscu, dzięki czemu tak naprawdę w krótkim czasie pranie jest zrobione i wysuszone.

Ile kosztuje otwarcie pralni samoobsługowej?

Kluczowym elementem podjęcia decyzji o inwestycji jest jej koszt. Pralnia samoobsługowa wiąże się z wynajmem lokalu i wyposażeniem go w sprzęt. Koszt otwarcia pralni samoobsługowej zależy od wielu czynników, m.in.: lokalizacji, ilości urządzeń (zapotrzebowania lokalnego rynku) oraz od usług dodatkowych, na które decyduje się inwestor.

Pralnia samoobsługowa pracuje na Ciebie siedem dni w tygodniu, przy tym nie musisz się martwić kosztami związanymi z zatrudnianiem pracowników i tym, że klienci nie zapłacą.