środa, maj 29, 2024
wtorek, 10 maj 2022 12:47

Home office - aranżacja miejsca pracy biurowej w domu

Home office Home office Home office

Pandemia koronawirusa i rządowe obostrzenia, które narzucały konieczność społecznej izolacji, sprawiły, że w ramach struktury wykonywania pracy biurowej nastąpiły ogromne zmiany

. Okazuje się, że dzisiaj większość firm pozwala swoim pracownikom na wykonywanie zawodowych obowiązków w ramach tzw. pracy hybrydowej albo pracy zdalnej i co więcej, większość podkreśla ogrom zalet takiego rozwiązania. Jak urządzić biuro w domu albo komfortowe stanowisko pracy? Poznaj wskazówki, dzięki którym zaaranżujesz taką przestrzeń nawet w małym mieszkaniu.

Wybierz miejsce do pracy w domu

Miejsce, w którym będziesz wykonywać swoje biurowe, zawodowe obowiązki, powinno dawać Ci co najmniej 2 metry kwadratowe wolnej, swobodnej przestrzeni. Najlepiej wybierać takie, w którym jest dostęp do światła naturalnego. Okazuje się jednak, że nie musisz dysponować specjalnym gabinetem czy oddzielnym pokojem, w którym urządzisz biuro. Komfortowe stanowisko pracy może zostać zorganizowane również w części sypialni albo reprezentacyjnego salonu. Pamiętaj jednak, że musi to być miejsce, w którym będzie można pracować w ciszy, spokoju i przy pełnym skupieniu.

Wyposażenie domowego biura

Home office zakłada najczęściej znacznie bardziej minimalistyczne wyposażenie stanowiska pracy, aniżeli jest ono zaaranżowane w firmie.

Podstawą jest oczywiście biurko. Wybierając je, zwróć szczególną uwagę na rozmiar blatu, aby zmieścił się na nim laptop czy ekran komputera i wszelkie niezbędniki, z jakich korzystasz w ramach specyfiki wykonywanych zadań. Kolejne kryterium, jakie trzeba uwzględnić przy wyborze biurka, to jego wysokość. Świetnie sprawdza się biurko z regulowaną wysokością, które z powodzeniem może służyć wszystkim domownikom, również dzieciom, na przykład do nauki i odrabiania lekcji. To świetna opcja, jeśli w prywatnych „czterech kątach” nie ma zbyt dużo miejsca na ustawienie kilku różnych biurek wedle indywidualnych potrzeb osób, które tworzą całe gospodarstwo domowe.

Samo biurko to zazwyczaj za mało, aby praca zdalna mogła przebiegać w pełnym komforcie. Przyda się również organizer, kontenerek czy niewielki regał albo szafa do przechowywania wszystkich potrzebnych rzeczy, jak również ważnych dokumentów firmowych. Szeroki wybór tego rodzaju elementów wyposażenia strefy biurowej w domu znajdziesz na https://mikomaxsmartoffice.com/pl/produkty/szafy-i-kontenery/.

Przy wyborze wyposażenia praktycznego, jak szafy, regały czy organizery, zwracaj uwagę nie tylko na ich wymiary, aby nie zajmowały zbyt dużo miejsca przy Twoim stanowisku pracy. Priorytetem musi być ich funkcjonalność oraz praktyczne rozwiązania, które mają ogromne znaczenie w zakresie ergonomii miejsca pracy oraz efektywności pracownika.

Zwracając uwagę na wyposażenie domowego biura, skupiaj się na indywidualnych potrzebach oraz preferencjach. Zrezygnuj z wszelkich elementów, które mogą Cię rozpraszać. Przy stanowisku pracy nie powinny mieścić się żadne elementy dekoracyjne, zaleca się stosowanie stonowanych barw i raczej klasycznego, ale dobrej jakości wyposażenia.