sobota, maj 18, 2024
sobota, 12 marzec 2022 15:34

Pozycjonowanie sklepu Prestashop

Pozycjonowanie sklepu Prestashop Pozycjonowanie sklepu Prestashop pixabay

Prowadzenie sklepów internetowych jest coraz popularniejsze.

Dzieje się tak z wielu przyczyn. Ich otwarcie jest bardzo proste i stosunkowo łatwo dotrzeć do klienta. Z drugiej jednak strony jest ogromna konkurencja, co sprawia, że mogą być problemy z widocznością strony w sieci. Dlatego też ważne jest odpowiednie pozycjonowanie strony. Co może wpłynąć na pozycję strony twojego sklepu w wyszukiwarce i jak  można ją lepiej wypozycjonować?

Co wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce internetowej?

Na pozycję strony w wyszukiwarce internetowej wpływ ma wiele czynników. Ciężko jest dokładnie określić, ile dokładnie, ale specjaliści wskazują przede wszystkim na treści, jakie są umieszczane na stronie. Chodzi tutaj o ich jakość oraz oryginalność. Liczą się także słowa kluczowe, na jakie ma być pozycjonowana strona. Co istotne, muszą one być umieszczone na stronie w taki sposób, aby dobrze komponowały się w treści na niej zawarte. Trzeba pamiętać też o linkowaniu zewnętrznym i wewnętrznym. Dobrze na pozycję strony wpływają odnośniki umieszczane także w social mediach.

W jaki sposób można wypozycjonować stronę w wyszukiwarce internetowej?

Pozycjonowanie sklepu Prestashop można przeprowadzić na kilka sposobów. Na początek jednak warto zdecydować się na współpracę ze specjalistami, którzy wyjaśnią podstawowe mechanizmy oraz będą prowadzić samodzielnie wszystkie działania. Firmy z reguły oferują pakiety, które dostosowane są do różnych wymagań klienta. 

Część działań, jak np. przygotowanie treści na stronę czy social media można z czasem przygotowywać samemu po konsultacji z osobą, która zajmuje się całościowo pozycjonowaniem danej strony. Warto przy tym pamiętać, aby wszystkie treści w miarę możliwości były oryginalne, dotyczy to m.in. opisów produktów do sklepu, gdyż częstą praktyką jest to, że umieszczane są na stronie opisy producenta, co może wpłynąć na widoczność strony w wyszukiwarce, w taki sposób, że obniży pozycję sklepu.