środa, maj 29, 2024
środa, 29 grudzień 2021 18:31

Noworoczny mailing reklamowy

mailing reklamowy mailing reklamowy pixabay

Sylwester to przede wszystkim imprezy i pożegnanie starego roku. Dzień Nowego Roku poświęcony jest świeżym początkom, postanowieniom i zmianom. Komunikaty, które odwołują się do tych ogólnych wpływów, trafią w gusta Twoich klientów.

Według Verizon Retail Index, ruch w handlu elektronicznym gwałtownie wzrasta podczas weekendu noworocznego. Dlaczego? Ponieważ sprzedawcy stwarzają poczucie pilnej potrzeby dzięki aktualnym promocjom.

To pokazuje, że choć Nowy Rok oznacza koniec sezonu świątecznego, nie oznacza to, że powinieneś nagle przestać wysyłać e-maile do swoich subskrybentów i stracić impet, który zbudowałeś podczas wakacji.

Wyślij swoim subskrybentom mailing reklamowy, zawierający życzenia Szczęśliwego Nowego Roku, bądź kreatywny w swoich liniach tematycznych i przetestuj niektóre z innych noworocznych pomysłów na e-mail marketing.

Strategie e-mail marketingu w nowym roku

Wyzwanie dla sprzedawców detalicznych: przyciągnąć kupujących, którzy są poobijani i poturbowani przez lawinę e-maili wysyłanych w ostatniej chwili, w desperacji, poświątecznych wyprzedaży, a także rozproszonych w świecie rzeczywistym, takich jak podróże, imprezy i czas wolny, nie wspominając o wyczerpanych portfelach i wyczerpanych kartach kredytowych.

Ale konsumenci są również gotowi wydać gotówkę na prezenty i karty, które pojawiły się u nich pod choinką. Wszystko, co obiecuje świeży start i zmianę tempa w stosunku do roku, który właśnie się zakończył, również będzie atrakcyjne.

Sprzedawcy detaliczni powinni odświeżyć swoje szablony wiadomości e-mail marketingu dla noworocznych promocji. Warto opracować mailing reklamowy, który będzie zawierał inne kolory i szablony, które napędzały ich przedświąteczne kampanie.

Rozkręć imprezę

Dla wielu kupujących, Sylwester to przede wszystkim spotkanie z przyjaciółmi i rodziną, czy to poprzez przebranie się i wyjście na miasto, czy też zebranie ludzi na imprezę w domu. Jeśli te działania wchodzą w zakres Twojego mailingu reklamowego, Twoja misja jest jasna: pomóż im się dobrze bawić, czy to wyglądając lepiej niż inni na imprezie, czy organizując niezapomnianą imprezę w domu.

E-mail marketing, który zawiera pomocne treści wokół promocji, da Twoim czytelnikom więcej powodów do czytania. Poradniki zakupowe, które prezentują kolekcje, sposoby na makijaż, planowanie przyjęć, układanie playlist itp., oferują istotną treść.