sobota, maj 25, 2024
czwartek, 19 sierpień 2021 12:21

Laptopy poleasingowe – czy warto je kupić? Gdzie szukać najlepszych ofert?

rnew.pl rnew.pl pixabay

Sprzęt komputerowy jest obecnie potrzebny praktycznie w każdej firmie.

 

Coraz częściej również w domach prywatnych pojawiają się komputery stacjonarne i laptopy. Niekiedy zdarza się także, że każdy z domowników ma swój sprzęt tego typu. Jednak ceny dobrej jakości sprzętu mogą być bardzo wysokie. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszą się nie tylko nowe laptopy, ale i te poleasingowe. Na czym polega leasing sprzętu komputerowego i czy warto kupić laptop po leasingu? Gdzie warto szukać najlepszych ofert na poleasingowe laptopy?

Na czym polega leasing sprzętu komputerowego?

Właściciele firm, którzy chcą, by prowadzone przez nich przedsiębiorstwa stale się rozwijały, często decydują się na leasing potrzebnych produktów. Zwykle dotyczy to samochodów, jednak coraz popularniejszy jest także leasing sprzętu komputerowego. Dzieje się tak z kilku względów. W ten sposób przede wszystkim można rozłożyć koszty użytkowania sprzętu, a także mieć dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych w przystępnej cenie. Dodatkowo raz na jakiś czas po okresie wymienionym w umowie, sprzęt leasingowy można wymienić na nowy. Zazwyczaj dotyczy to okresu 18 miesięcy, jednak wszystko zależy od indywidualnych ustaleń. Sprzęt jest niejako wypożyczany użytkownikowi, za co on płaci określoną kwotę co miesiąc. Następnie sprzęt po zakończonym okresie użytkowania trafia na rynek wtórny.

Czy zakup laptopa po leasingu jest dobrym pomysłem?

Jak to zostało wyżej wspomniane, laptopy, które są wycofane z leasingu po zakończeniu okresu zapisanego w umowie, trafiają na rynek wtórny. I tutaj można zadać sobie pytanie, czy faktycznie warto inwestować w taki sprzęt? Jak się okazuje, jest to dobry pomysł, gdyż w ramach leasingu firmy wybierają produkty wysokiej jakości, które spełniają najwyższe wymagania. To sprawia, że nawet po czasie użytkowania, który nie jest zbyt długi jest to sprzęt, który idealnie sprawdza się w wielu zadaniach i bez problemu można z niego korzystać. Natomiast jego cena jest dużo bardziej przystępna niż nowych komputerów z takimi samymi parametrami.

Gdzie szukać najlepszych ofert na laptopy poleasingowe? Czy są dostępne raty 0%?

Jak się okazuje, laptopy poleasingowe oferuje już coraz więcej firm sprzedających komputery. Są to zarówno punkty stacjonarne, jak i firmy działające w sieci jak np. https://rnew.pl/. Dodatkowym ułatwieniem dla osób, które szukają dobrej jakości sprzętu w przystępnej cenie, może okazać się zakup laptopa na raty, najlepiej 0%. Tego typu oferty pozwalają na zoptymalizowanie kosztów zakupów i rozłożyć je na raty bez dodatkowych kosztów. Jeżeli chcesz znaleźć tego typu oferty, najlepiej wpisać w sieci hasło „laptopy poleasingowe raty 0%”. Wówczas pokażą ci się najlepsze propozycje, wśród których na pewno znajdziesz laptop odpowiedni dla siebie. Szukając produktu dla siebie, nie zapomnij również o tym, by sprawdzić zarówno dokładnie założenia promocji rat, jak i stan komputera, który kupujesz.