środa, maj 29, 2024
środa, 28 lipiec 2021 12:48

Meble do kawiarni – rodzaje, style, zakup

meble do kawiarni meble do kawiarni pixabay

Wyposażenie kawiarni to nie tylko zakup ekspresu do kawy czy filiżanek. To także dobór odpowiednich mebli. Na co warto się zdecydować, by kawiarnia była komfortowa i funkcjonalna?

 

 

W kategorii mebli kawiarnianych znajduje się szeroka gama wyposażenia, które może być dopasowane indywidualnie do pomysłu na lokal, dostępnej przestrzeni oraz do budżetu. Jakie meble do kawiarni wybrać? Sprawdź te porady.

Jakie meble do kawiarni wybrać?

W kawiarni można zastosować różne rodzaje mebli, dlatego należy w pierwszej kolejności określić pod tym kątem własne wymagania i uwzględnić jednocześnie swoje plany i styl wnętrza.

Najczęściej kupowane meble do kawiarni to krzesła i stoliki. Można także zastosować inne typy mebli, na przykład fotele, ławy, boksy dla gości. Poza tym w kawiarni nie może zabraknąć lady, przy której można składać zamówienia oraz odbierać zakupione napoje.

Chociaż typów mebli do kawiarni nie jest dużo, są one naprawdę bardzo różnorodne, co powoduje, że można dopasować je specjalnie do swojego pomysłu na wnętrze oraz uwzględnić grupę docelową i efekt wizualny, jaki zamierza się uzyskać.

Style mebli kawiarnianych

Kawiarnia może być urządzona w różnych stylach, stąd też przed rozpoczęciem jej meblowania warto uwzględnić kwestie wystroju. Wśród najczęściej wybieranych rodzajów stylów i mebli kawiarnianych znajdują się poniższe:

Meble w stylu loft

Wyróżniają się przemysłowym, industrialnym wyglądem. Najczęściej mają ciemne kolory, wykonane są z drewna, metalu lub są tapicerowane ciemnymi tapicerkami z materiału albo skóry. Bardzo popularne są meble łączące drewno naturalne albo jego imitację z metalowymi ramami malowanymi na czarno.

Meble w stylu glamour

Styl glamour, czyli pałacowa elegancja jest świetnym wyborem do kawiarni, która ma być elegancka, szykowna. W takich wnętrzach można zobaczyć między innymi fotele obite aksamitem, masywne stoliki z drewna albo jego imitacji.

Meble w stylu skandynawskim

Nadal bardzo popularnym stylem jest scandi, czyli styl skandynawski. Kawiarnie urządzone w taki sposób wyróżniają się prostotą, zastosowaniem naturalnych materiałów oraz jasnymi kolorami. Meble często są wtedy białe lub mają jasne wybarwienia drewna.

Meble w stylu nowoczesnym

Kawiarnie nowoczesne wykorzystują meble o prostym wzornictwie, często w jednolitych kolorach oraz malowane na wysoki połysk. Tego typu umeblowanie może także obejmować zaskakujące swoim wyglądem elementy, na przykład przezroczyste krzesła, krzesła z wycinanymi laserowo oparciami.

Meble w stylu rustykalnym

Gdy kawiarnia ma sprawiać wrażenie przytulnego domu na prowincji, najlepiej zdecydować się na styl rustykalny albo też na nieco bardziej elegancki od niego styl shabby chic. Tego typu umeblowanie najczęściej powstaje z naturalnego drewna, ma jasne kolory i może być także specjalnie postarzane, na przykład przecierane.

Gdzie kupić meble do kawiarni?

Dzisiaj meble do kawiarni oferowane są przez wielu dostawców. Można kupić je w sklepach prowadzących sprzedaż wyposażenia dla gastronomii, ale również zdecydować się na popularne sklepy dostarczające umeblowanie.

Meble do kawiarni mogą być także wykonane na indywidualne zamówienie. Najczęściej dotyczy to wyposażenia jak lady, które tworzone są wtedy na wymiar, aby pasowały do wnętrza. Firma wykonująca zabudowę na zamówienie pobierze wtedy wymiary, przygotuje projekt i wykona meble zgodnie z życzeniem klienta, a potem wykona ich montaż.

Z ofertami firm dostarczających meble kawiarniane można zapoznać się już teraz online. Na ich stronach internetowych znajdują się również galerie zdjęć prezentujące dotychczasowe realizacje oraz katalog produktów.