sobota, maj 18, 2024
środa, 04 sierpień 2021 12:41

Stoły do pakowania w sprzedaży wysyłkowej

Stoły modułowe Stoły modułowe pixabay

Internet jest obecnie oblężony firmami oferującymi sprzedaż wysyłkową, a klientów nie brakuje. Można nawet stwierdzić, że ilość zamówień rośnie, a każdy produkt wymaga odpowiedniego zapakowania do wysyłki.

Nawet w mniejszym magazynie może pojawić się chaos, dlatego ważne jest właściwe zorganizowanie przestrzeni zarówno do przechowywania, jak i pakowania asortymentu. Pomocne w tym są między innymi stoły do pakowania przesyłek.

 

Co wyróżnia stoły do pakowania przesyłek?

Decydując się na zakup stołu do pakowania paczek, trzeba wybrać model najbardziej odpowiadający konkretnej firmie. Jednocześnie każdy przedsiębiorca zajmujący się sprzedażą wysyłkową powinien mieć sprzęt tak zaprojektowany, by prace przebiegały sprawnie.

Kupując stół do pakowania przesyłek trzeba zwrócić uwagę na: 

  • uniwersalność produktu – stoły powinny być przede wszystkim tak zaprojektowane, by były ustawne i pasowały do większości wnętrz. Powinny też być wyposażone w różne ulepszenia, usprawniające proces pakowania paczek do wysyłki, 
  • wytrzymałość całej konstrukcji – stół do pakowania przesyłek powinien być solidnie wykonany, by jak najdłużej spełniał swoją funkcję. Całość powinna stać mocno i stabilnie, żeby przygotowywanie przesyłek było przede wszystkim bezpieczne. Taki stół też powinien mieć spory udźwig, ponieważ niektórzy sprzedają ciężki asortyment,
  • jakość wykonania – stoły do pakowania przesyłek powinny być produkowane tylko z wysokich jakościowo materiałów. Dzięki temu będą służyły przez długie lata, opierając się między innymi uszkodzeniom mechanicznym. Takie stoły też powinny być łatwe do utrzymania czystości i konserwacji. Warto też by miały dostęp do szybkiego serwisowania w razie konieczności, 
  • ergonomiczne stanowisko pracy – stół do pakowania paczek powinien być tak skonstruowany, by praca przy nim była maksymalnie wygodna dla osoby wykonującej to zadanie. Wszystkie akcesoria dodatkowe powinny być łatwo dostępne, w zasięgu ręki. Również wysokość takiego stołu powinna być dopasowana wzrostem do osoby przy nim pracującej.

Modułowy stół do pakowania paczek

Na rynku można znaleźć wiele modeli stołów przeznaczonych do pakowania przesyłek. Warto jednak przyjrzeć się bliżej tym w wersji modułowej, ponieważ są one projektowane w sposób innowacyjny. Przede wszystkim posiadają wszystkie cechy stołów tradycyjnych do pakowania, więc są wytrzymałe czy uniwersalne. Modułowe stoły do pakowania przesyłek mogą też być rozbudowywane o dodatkowe elementy, co znacznie zwiększa ich funkcjonalność. Tego typu stoły robocze są też często wyposażone w liczne półki, przegrody czy stojaki, ułatwiające całą pracę.

Stoły modułowe są ponadto wysokie jakościowo – wyprodukowane z trwałych materiałów (znaleźć można takie m.in tutaj: https://shelved.pl/). Dzięki temu są nie tylko wytrzymałe na otarcia i urazy mechaniczne, ale są też odporne na rdzę. To zaś sprawia, że stoły są łatwe w czyszczeniu i nie wymagają wielu prac konserwacyjnych. 

Stoły modułowe, podobnie jak większość stołów do pakowania przesyłek, mogą udźwignąć nawet duże ciężary. Powierzchnia robocza zaś jest na tyle szeroka, że z powodzeniem można pakować również spore gabaryty. Możliwość doczepienia dodatkowych akcesoriów sprawia, że przygotowując nawet wielkie paczki, można łatwo dosięgnąć wszystkich potrzebnych do pakowania elementów. 

Co ważne, modułowe stoły do pakowania przesyłek można też zamówić na konkretny wymiar. Dzięki temu stanowisko pracy można dopasować do osoby, która ją wykonuje. Stwarzając ergonomiczne miejsce do pakowania, zwiększa się też komfort pracownika, który może pracować wydajniej. Ponadto takie ulepszenia wpływają pozytywnie na zdrowie osób pakujących, szczególnie, jeśli chodzi o obciążanie kręgosłupa.