wtorek, maj 28, 2024
niedziela, 04 lipiec 2021 17:58

Dlaczego Dogecoin jest tak popularny?

Dogecoin Dogecoin

Obecnie jedną z najpopularniejszych kryptowalut na całym świecie jest Dogecoin. Ta żartobliwa moneta, która z początku nie miała być niczym poważnym, obecnie cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów i komentatorów.

Jest o niej głośno. Zastanawiasz się, dlaczego stała się tak popularna? Nie wiesz jak działa? Sprawdź!

Charakterystyka kryptowaluty Dogecoin

Dogecoin jest kryptowalutą powstałą w 2013 roku. Z początku była jedyne żartobliwą monetą, której inspiracją były popularne memy z psem rasy Shiba Inu. Kiedy Dogecoin powstawał, rynek kryptowalut nie był tak popularny i powszechny, jak jest dziś. O tak niekonwencjonalnym pomyśle wieść szybko się rozeszła, a sam Doge już w pierwszym miesiącu miał milion odwiedzających. 

Dzięki temu, że kryptowaluta wykorzystuje technologię Proof-of-work, można ją kopać. Sama moneta jest tania, a do jej największych zalet możemy zaliczyć m.in. prędkość przetwarzania transakcji. To jeden z wielu powodów, dla których Dogecoin stał się tak popularny, choć kreatywność w tej kwestii na pewno również miała znaczenie. 

Choć w kryptowalutę nie zainwestowały żadne duże inwestycje, uwagę zwrócił na nią sam Elon Musk. Wielokrotnie publikował pozornie żartobliwe tweety dotyczące krypto, co powodowało, że kurs Doge rósł. 

Dogecoin — czy warto zainwestować?

Obecnie na rynku jest wiele interesujących kryptowalut, jednak kurs Dogecoin jest wystarczającym powodem, by zwrócić na niego uwagę. Choć jest nieco ryzykowną kryptowalutą, zwłaszcza w porównaniu do Bitcoina czy Ethereum — komentatorzy nadal przewidują jej wzrost, a początek 2021 roku był jak najbardziej pozytywny. 

Główną przyczyną tego, że Dogecoin ciągle rośnie, jest najprawdopodobniej FOMO. To zjawisko, które polega na wchodzeniu w aktywa, które urosły i są obecnie w trendzie wzrostowym. Wówczas inwestorzy liczą na to, że trend ten będzie się nadal utrzymywać. Oczywiście trend prędzej czy później się skończy, a takie działanie może przynieść straty. 

Niska cena kryptowaluty ma swoje zalety, jak i wady. Umożliwia szybki i niski zysk, jednak gdy większa ilość osób postanowi kryptowalutę sprzedać, nie będzie ona prawie nic warta. Inwestowanie wymaga szczególnej uwagi i rozwagi. Dotyczy to każdej kryptowaluty, a Dogecoin służy jedynie za przykład. Przewidywania mogą, ale nie muszą się sprawdzić. Na ten moment Dogecoin cieszy się zainteresowaniem i rośnie, a jego cena jest wciąż na tyle niska, iż niewielka inwestycja nie powinna okazać się bolesna.