środa, maj 29, 2024
środa, 17 marzec 2021 10:24

Bezpieczeństwo pracy w przemyśle i w budownictwie – wszystkie rozwiązania w jednym miejscu

bezpieczeństwo bezpieczeństwo

Wypadek podczas pracy może zdarzyć się zawsze. Zwykle dochodzi do nich w najmniej oczekiwanym momencie. Statystyki pokazują, że najczęściej zdarzają się one w przemyśle i budownictwie, powodując uszczerbek na zdrowiu lub prowadząc do poważnych konsekwencji, między innymi niepełnosprawności, a nawet utraty życia.

Wielu z nich można uniknąć, dokładnie przestrzegając zasad BHP oraz wyposażając pracowników w specjalistyczny sprzęt, strój oraz ogólne środki ochrony ciała. To najlepszy sposób, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji i wielu zagrożeń.

Budownictwo – najbardziej wypadkowa branża

Branża budowlana wciąż uznawana jest za najbardziej wypadkową, chociaż statystyki powoli się polepszają. Podejmowanych jest wiele różnych działań, które mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Jedną z najważniejszych kwestii są zdecydowanie środki indywidualnej ochrony, w które należy zaopatrzyć swoich pracowników. By wesprzeć w tej kwestii przedsiębiorców, powstała specjalna platforma sprzedażowa MerXu, na której skompletujesz akcesoria dla swoich pracowników. Zrobisz to w łatwy sposób bez wychodzenia z biura.

Ważna w tym przypadku jest odzież, która ochroni pracowników przed poparzeniem, przecięciem skóry czy kontaktem ze szkodliwą substancją. Ochrona stóp i nóg sprawi dodatkowo, że żadne spadające ciężkie przedmioty nie doprowadzą do urazów dolnych kończyn. Budownictwo często wiąże się także z pracą na wysokościach, dlatego w kategorii bezpieczeństwo znajdziesz również kamizelki, szelki i liny, które zapewnią doskonałą asekurację podczas prac wykonywanych na rusztowaniach.

Ochrona niezbędna w przemyśle

Wszelkie procesy produkcyjne generują sporą liczbę zagrożeń w środowisku pracy. Przestrzeganie zasad BHP jest bardzo ważne, jednak może okazać się niewystarczające bez odpowiedniego zabezpieczenia pracowników. Na międzynarodowej platformie MerXu znajdziesz wszelkie akcesoria niezbędne do ochrony twarzy i oczu, takie jak okulary, gogle czy specjalne osłony, a w miejscach o natężonym hałasie doskonale sprawdzą się ochraniacze słuchu. Oferujemy także wszelkie znaki i taśmy ostrzegawcze, które zapewnią bezpieczeństwo pracownikom poruszających się po hali produkcyjnej.

Platforma MerXu powstała z myślą o przedsiębiorcach. Łączy właścicieli firm z Estonii, Czech, Słowacji i Litwy. Umożliwia zarówno zakup, jak i sprzedaż wyposażenia firmy dosłownie z każdej branży. Budowa platformy jest zaprojektowana tak, żeby poruszanie się po niej było intuicyjne. Natomiast komunikator ułatwia kontakt pomiędzy stronami transakcji. To wygodne rozwiązanie – kupuj wysokiej jakości produkty bez wychodzenia z domu na MerXu!