sobota, maj 18, 2024
niedziela, 29 listopad 2020 16:36

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC?

najtańsze ubezpieczenia najtańsze ubezpieczenia

Polisa odpowiedzialności cywilnej zaliczana jest do obowiązkowych świadczeń komunikacyjnych. Forma ochrony i zakres terytorialny pakietu nie zależy więc od indywidualnych preferencji klienta oraz ustaleń towarzystwa ubezpieczeniowego. Ceny poszczególnych polis OC są jednak zróżnicowane. Warto wiedzieć, jak znaleźć atrakcyjną ofertę.

 

Kalkulator OC

Na stronie internetowej danego towarzystwa ubezpieczeniowego znaleźć można prostą w obsłudze porównywarkę dostępnych świadczeń. Kalkulator obliczy wysokość składki OC dla danego samochodu w różnorodnych firmach. Za pośrednictwem systemu można zakupić wybraną ofertę lub rozłożyć należność na dogodne raty. Należy jednak pamiętać, by w odpowiednie pola formularza wprowadzić dane dotyczące pojazdu mechanicznego. Informacje te obejmują rodzaj środka transportu, markę, rok produkcji, datę rejestracji, model, paliwo, skrzynię biegów itd. Kolejna sekcja obejmuje formularz, w obrębie którego wymagane są informacje o właścicielu pojazdu. Jeśli klient posiadał ubezpieczenie OC, powinien uwzględnić jego zakup, zaznaczając odpowiednią opcję. Po uzupełnieniu wszystkich formularzy system przekierowuje użytkownika do tabeli proponowanych ofert ubezpieczeniowych. Wygenerowane produkty można uporządkować z uwzględnieniem wybranych kryteriów. Przy każdym produkcie znajduje się opcja „kup online”. Polisy OC posiadają dodatkowe produkty w postaci ochrony prawnej. Ostatni etap stanowi zakup wybranego świadczenia. Na stronie internetowej zawarte są również szczegółowe informacje na temat OWU. Warto się z nimi zapoznać, by uniknąć ewentualnych nieporozumień z towarzystwem ubezpieczeniowym. Kalkulator OC jest narzędziem bezpłatnym. Chcąc otrzymać atrakcyjne oferty, użytkownik powinien mieć dowód rejestracyjny pojazdu oraz prawo jazdy. Polisa przesyłana jest na wskazany adres e-mail.

Współwłaśność auta

Towarzystwa ubezpieczeniowe traktują młodych kierowców z dużą ostrożnością. Klienci muszą więc liczyć się z wysoką składką OC. Warto jednak pamiętać, że firmy nie zwracają uwagi na prawo do przedmiotu własności. Każdy właściciel pojazdu traktowany jest w taki sam sposób. Współwłasność stanowi metodę na zaoszczędzeniu środków finansowych. Młody klient może bowiem skorzystać ze zniżek wypracowanych przez doświadczonego kierowcę. Korzystanie z ulg nie likwiduje jednak szansy na wypracowanie własnych bonusów. W przypadku zakupu własnego auta kierowca może więc liczyć na obniżenie składki OC. Towarzystwa ubezpieczeniowe mają określone sposoby postępowania w przypadku współwłasności. Przy zawieraniu umowy pod uwagę brane są uprawnienia osoby posiadającej zniżki. Firma powinna również zostać poinformowana o użytkowaniu pojazdu mechanicznego przez młodego kierowcę. Zaniedbanie tego obowiązku spowoduje obniżenie wartości należnego odszkodowania w przypadku kolizji spowodowanej przez niedoświadczonego współwłaściciela pojazdu. 

Znalezienie świadczenia OC w niskiej cenie za pośrednictwem internetowych platform nie stanowi dużego wyzwania. Atrakcyjne oferty dostępne są m.in. na stronie najtansze-ubezpieczenia.pl.