wtorek, maj 28, 2024
środa, 02 wrzesień 2020 11:09

Jakie sprawy możemy załatwić w kancelarii radców prawnych?

Kancelaria radców prawnych Kancelaria radców prawnych

Wiele osób, doświadczających problemów natury prawnej swoje pierwsze kroki kieruje ku wyszukiwarce internetowej w celu znalezieniu odpowiedzi na nasze wątpliwości. Z reguły informacje, które możemy tam znaleźć, są jednak nieaktualne lub błędne.

Prawo jest takim obszarem wiedzy, gdzie wiele kwestii może zostać błędnie interpretowanych, co w może okazać się opłakane w skutkach. Dlatego też, bez względu na specyfikę zagadnienia prawnego, z jakim mamy problem, powinniśmy zwrócić się do kancelarii radców prawnych. Jaki zakres usług jest świadczony w kancelarii radców prawnych? 

Porada prawna

     Kancelaria radców prawnych https://pgpw.pl powinna być pierwszym miejscem, do którego zwrócimy się w celu otrzymania porady prawnej. Radcy prawni, w zależności od wagi sytuacji, jej poziomu skomplikowania i trudności udzielą nam wyczerpującej porady podczas jednego lub kilku spotkań. Porada prawna może dotyczyć zarówno prawa karnego, jak i cywilnego, rozwodowego, spadkowego, gospodarczego, administracyjnego czy rodzinnego. Warto przy okazji umawiania się na spotkanie skonkretyzować, jakiego obszaru prawa dotyczy nasza sprawa. Oczywiście każdy radca, w celu otrzymania swojego tytułu zawodowego musiał odebrać bardzo solidne i wszechstronne wykształcenie prawnicze, jednak wraz z doświadczeniem i stażem pracy każdy z radców posiada swoje koronne obszary prawa, w których się specjalizuje. Dobrze więc będzie trafić do specjalisty w prawie gospodarczym, jeśli nasz problem dotyczy właśnie tego zagadnienia. Cena za poradę prawną jest uzależniona od stopnia skomplikowania sprawy, jak również czasu, jaki radca prawny musi poświęcić na poznanie sprawy.

Przygotowanie dokumentów prawnych 

     Oprócz porad prawnych radca prawny może przygotować również stosowne dokumenty związane ze sprawami oraz pozwami. Jak powszechnie wiadomo, dokumenty prawne muszą zostać przygotowane w zgodzie z konkretnymi wytycznymi i standardami, często niezrozumiałymi dla osób niepracujących na co dzień z zagadnieniami prawnymi. Dlatego też z pomocą radcy prawnego jesteśmy w stanie przygotować każdy dokument, który będzie charakteryzował się spełnieniem wszelkich standardów jakościowych. Jak jest cena za przygotowanie dokumentu prawnego? To oczywiście zależy od jego objętości, materiałów pomocniczych, z jakich radca musi skorzystać w celu przygotowania go, a także od terminu, na jaki dokument ma być gotowy.

Reprezentacja strony na sali sądowej

     Radcy prawni, podobnie jak adwokaci mogą reprezentować strony podczas procesu sądowego. Jedyne ograniczenie dotyczy radców prawnych, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę w firmie. Tacy radcy prawni nie mogą reprezentować klientów w sprawach z obszaru prawa karnego. W każdym innym przypadku klient może zgłosić się do kancelarii radcy prawnego o pomoc. Cena takiej reprezentacji w sądzie jest ściśle uzależniona od obszaru prawa, jaki dotyczy tej konkretnej sprawy, stopnia zaawansowania procesu oraz ilości materiałów, które radca prawny musi przeanalizować, by przygotować się solidnie do rozprawy sądowej.