środa, maj 29, 2024
czwartek, 15 październik 2020 18:26

Kredyt gotówkowy - zastrzyk pieniędzy na dowolny cel

Kalkulator kredytu gotówkowego Kalkulator kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy to coraz częściej spotykana forma finansowania różnych potrzeb życiowych. Jest to rodzaj kredytu konsumenckiego udzielanego przez banki, bez konieczności wskazania przeznaczenia środków. Oznacza to, że kredyt gotówkowy może być wydatkowany na dowolny cel.

Podstawowe cechy kredytu gotówkowego

To, czym wyróżnia się kredyt gotówkowy na tle innych kredytów bankowych, to dowolność w sposobie jego wydatkowania. Oznacza to, że kredytem tym można sfinansować dowolnie wybrany cel (na przykład wyjazd na wakacje, remont mieszkania, zakup sprzętu, spłatę innych zobowiązań), a o sposobie przeznaczenia środków nie trzeba informować banku. Banki udzielają kredytów gotówkowych zarówno stałym klientom posiadającym już produkty finansowe w danym banku, jak i klientom nowym. Wysokość kredytu uzależniona jest od oferty banku oraz aktualnej zdolności kredytowej osoby ubiegającej się o kredyt. Wysokość kredytu gotówkowego wynosi od 1000 złotych do maksymalnej kwoty nawet 200 tysięcy złotych, a maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego to 10 lat.

Koszty kredytu gotówkowego

Na rynku dostępna jest szeroka oferta bankowa w zakresie kredytów gotówkowych. Poszczególne propozycje różnią się wysokością oprocentowania, okresem kredytowania, wysokością prowizji oraz wymaganymi zabezpieczeniami. Na całkowity koszt kredytu składa się nie tylko wysokość odsetek i prowizji bankowej, ale także dodatkowych kosztów w postaci np. wymaganych ubezpieczeń. Wskaźnikiem pomocnym przy wyborze oferty kredytu gotówkowego jest RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu, która pozwala na porównanie całkowitych rocznych kosztów zadłużenia na podstawie ofert poszczególnych banków i wybranie optymalnej propozycji.

Jak porównać oferty kredytów gotówkowych?

Kredyt gotówkowy można zaciągnąć zarówno w tradycyjny sposób, składając wizytę w placówce banku, jak również składając wniosek elektroniczny, bez konieczności wychodzenia z domu. Niezależnie od decyzji odnośnie do formy wniosku warto wcześniej skorzystać z dostępnych w internecie porównywarek ofert bankowych i uzyskać podstawowe parametry dotyczące spłaty kredytu za pomocą kalkulatora kredytowego on-line.

Obliczanie kosztów kredytu gotówkowego

Kalkulator kredytu gotówkowego to bardzo przydatne narzędzie służące do symulacji kosztów kredytu przed złożeniem wniosku kredytowego. Po wprowadzeniu do tabel podstawowych parametrów kredytu gotówkowego, takich jak kwota kredytu, wysokość oprocentowania, wysokość prowizji, okres spłaty zadłużenia oraz formuła obliczania rat (raty równe lub malejące), wyliczone zostaną całkowite koszty kredytu do końca okresu kredytowania. Pozwala to na porównanie ofert poszczególnych banków, wybór optymalnej propozycji oraz planowanie przyszłych wydatków. Kalkulator kredytu gotówkowego umożliwia także stworzenie symulacji spłat kredytu dla równych lub malejących rat, dzięki czemu możliwe będzie ustalenie, jak szybko w danym wariancie spłacane będzie zadłużenie (relacja odsetek do spłacanego kapitału) i oszacować wysokość zobowiązania pozostałego do spłaty po uregulowaniu kolejnych rat.

Media

artykuły sponsorowane copywriting