środa, czerwiec 12, 2024
poniedziałek, 05 październik 2020 17:16

Otwarcie salonu fryzjerskiego: czy to dobry pomysł? Jak się za to zabrać?

 własny salon fryzjerski własny salon fryzjerski

Otwarcie salonu fryzjerskiego wcale nie musi być trudne! Tłumaczymy, jak otworzyć własny salon fryzjerski i nie utonąć w formalnościach. Ile zarabia się na własnym salonie fryzjerskim?

Otwarcie salonu fryzjerskiego: perspektywy

Od dawna marzycie o własnym salonie fryzjerskim? Z tego tekstu dowiecie się, jak otworzyć swój salon i jakich formalności trzeba dopełnić w tym celu. Czy to dobry pomysł na biznes?

Zapotrzebowanie na usługi fryzjerskie będzie istnieć zawsze - o brak klientów nie trzeba się więc martwić. Wiele zależy jednak od tego, kogo w nim zatrudnicie i jaki charakter będzie mieć Wasze miejsce. Dlatego zanim zdecydujecie się na otwarcie salonu fryzjerskiego, warto dobrze zbadać lokalny rynek i sprawdzić oferty pracy w okolicy. Czy w tej, w której chcecie wynająć swój lokal, znajdują się inne salony? Do kogo kierują swoje usługi?

Aby zapewnić sobie perspektywy dobrego zarobku, najlepiej będzie poszukać niszy, w której odnajdziecie się ze swoim biznesem. Jeśli w Waszej okolicy nie ma np. salonu fryzjerskiego dla dzieci, lub mobilnego, to może być dobry kierunek dla Was! Co trzeba wiedzieć, zanim założycie własną działalność gospodarczą i zaczniecie szukać pracowników?

Chcesz założyć salon fryzjerski? Najpierw zdobądź doświadczenie

Aby otworzyć własny salon fryzjerski z sukcesem, najpierw warto zdobyć doświadczenie w tym zawodzie. Według aktualnych przepisów nie ma wprawdzie ograniczeń co do tego, kto może otworzyć taki biznes. Jednak jeśli jesteście zdolnymi samoukami, nie zaszkodzi rozejrzeć się za bardziej doświadczonymi w swoim fachu fryzjerami, których zatrudnicie. W ten sposób możecie zaoferować usługi na najwyższym poziomie i sami wiele nauczyć się od swoich pracowników! Warto sprawdzić, jakie są oferty pracy dla fryzjerów i samemu przygotować jeszcze lepszą.

W celu zatrudnienia fryzjerów poza zgłoszeniem założenia firmy poprzez złożenie wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), trzeba będzie zgłosić pracowników także do ZUS-u, w terminie do 7 dni od momentu zawarcia umowy.

Istotne przy otwarciu salonu fryzjerskiego będzie również dostosowanie Waszego lokalu do obecnych wymogów przepisów sanitarnych, BHP, oraz prawa budowlanego. Nie ma się czego bać - aktualne przepisy zostały znacznie uproszczone, dzięki czemu większość lokali usługowych z łatwością spełnia wymagane warunki. Niezbędne będzie na pewno uzwględnienie osobnego stanowiska do mycia i farbowania włosów, wyposażone w umywalkę z doprowadzoną ciepłą i zimną wodą. W lokalu powinno znaleźć się także miejsce na pozostawienie okryć wierzchnich, pomieszczenia sanitarno-higieniczne dla pracowników oraz szafy na kosmetyki i pojemniki na odpady. 

Własny salon fryzjerski: zarobki

Otwarcie salonu fryzjerskiego to duża odpowiedzialność, zwłaszcza za przebieg procesów sterylizacji i dezynfekcji stanowisk. To właśnie przebieg tych procesów detalicznie sprawdza Sanepid, dlatego warto poświęcić im więcej uwagi! To się opłaci.

Co do zarobków, według szacunków są one całkiem satysfakcjonujące. Wszystko zależy jednak od wielkości naszego lokalu i rodzaju oferowanych w nim usług. Duże, prestiżowe salony, po opłaceniu czynszu i miesięcznych opłat zarabiają średnio 10 tys. zł miesięcznie. Jeśli z kolei prowadzimy mały, lokalny zakład z jednym stanowiskiem, nasze średnie miesięczne zarobki będą plasować się na wysokości ok. 2 tys. złotych. Klienci za jedną usługę fryzjerską płacą średnio od 50 do 150 zł za wizytę. Jeśli więc chcemy zwiększyć nasze zarobki na własnym salonie fryzjerskim, warto pomyśleć również o programach lojalnościowych dla stałych klientów. 

Nie bez przyczyny lubimy wracać do miejsc, w których jesteśmy miło obsługiwani i które opuszczamy z wymarzoną fryzurą. Dlatego uwagę należy zwracać zwłaszcza na jakość obsługi klienta i usług, jakie oferujemy we własnym salonie fryzjerskim. Nie polecamy oszczędzać na kosmetykach i produktach do włosów - słaby efekt z pewnością nie zachęci naszych gości do szybkiego powrotu.

Media

artykuły sponsorowane copywriting