środa, czerwiec 12, 2024
poniedziałek, 05 październik 2020 13:52

Praca w opiece za granicą

Praca opiekunki w Niemczech Praca opiekunki w Niemczech

Kilka znajomych ma w planach wyjazd do innego kraju, by podjąć pracę jako opiekunka osób starszych. Ponieważ mam doświadczenie w tym temacie, chętnie dzieliłam się z nimi swoimi spostrzeżeniami, przekazując im wszystkie informacje, jakie posiadam i jakie mogą się przydać. Wiem, że praca jako opiekunka do seniora cieszy się obecnie olbrzymią popularnością.

Społeczeństwo się starzeje, a starsze osoby potrzebują troski, wsparcia, opieki, czyjejś obecności obok i pomocy. Często mogą ją znaleźć właśnie w osobach przyjeżdżających do nich opiekunek i opiekunów z innych krajów. Ponieważ temat jest bardzo na czasie, postanowiłam podzielić się ze wszystkimi swoimi doświadczeniami. Praca opiekunki w Niemczech była dla mnie wspaniałym czasem, który do dziś wspominam! Oto kilka osobistych porad dla zainteresowanych!

Opieka w Niemczech – co warto wiedzieć?

Żeby rozpocząć pracę w opiece, trzeba przede wszystkim zgłosić chęć zatrudnienia. Lepiej nie szukać niczego na własną rękę, jeśli chcemy czuć się w miejscu pracy bezpiecznie i mieć zagwarantowaną stabilność posady. Ja swoje poszukiwania prowadziłam przy współpracy z marką ATERIMA MED. Tym samym zyskałam bezpieczną posadę, zmienniczkę, opiekę koordynatora w Niemczech, pokrycie kosztów podróży, pakiet dodatkowych ubezpieczeń, a nawet bezpłatne konsultacje prawne i pomoc w nauce języka niemieckiego. Nie wszyscy znają język, a żeby fachowo pomagać trzeba mimo wszystko znać chociaż podstawowe słowa czy wyrażenia. Przecież osoba starsza do której jedziemy nie nauczy się dla nas polskiego – to my musimy ją rozumieć! Ja zaczynałam w zasadzie od podstaw, ale w tej chwili posiadam zaawansowany poziom językowy. W opiece już na razie nie pracuję, bo zostałam babcią i w wolnych chwilach zajmuję się wnuczką, jednak wiedza językowa pozostała. Wiem, że będę mogła wykorzystać ją w przyszłości, bo na pewno będę jeszcze pracować jako opiekunka seniora.

Praca w opiece jest bardzo dobrze płatna. W dodatku możemy wybrać, czy chcemy otrzymywać wypłatę w złotówkach czy w euro. Zyskujemy materiały edukacyjne – zawodowe i językowe – które okazują się bardzo pomocne. Oferty pracy są zamieszczone online, więc można dokładniej przyjrzeć się propozycjom. Swoje zgłoszenie można wysłać przez Internet, ale możemy też umówić się na spotkanie z przedstawicielami firmy i wypytać ich o wszystkie szczegóły.

Co zyskałam dzięki pracy jako opiekunka?

Jeśli chodzi o same warunki pracy, muszę przyznać, że trafiłam na wspaniałą, miłą, starszą osobę, której wiedzę potrafiłam docenić. Snuła ciekawe opowieści z życia. Opiekowanie się nią przyniosło mi wiele satysfakcji. Co jakiś czas byłam w domu, w Polsce, odwiedzając znajomych i rodzinę. Na pewno jest to trochę życie na walizkach, ale w praktyce się tego nie czuje, bo zawsze przyjeżdżamy na dłużej, więc zdołamy pozałatwiać wszystkie ważne sprawy i odpocząć.

Praca dla opiekunek w Niemczech to okazja, żeby sporo zarobić, zyskać nowe, ciekawe wspomnienia, poznać nowe miejsca. Przez cały czas pobytu za granicą czułam wsparcie – wiedziałam, że w razie jakichkolwiek problemów mogę zadzwonić do koordynatora czy do pielęgniarki. Jeśli kogoś interesuje taka opieka, Niemcy są najlepszym wyborem. Tak naprawdę jesteśmy bardzo blisko od rodziny, a stały kontakt telefoniczny i przez komunikatory online powoduje, że nie czujemy tego oddalenia.