sobota, maj 25, 2024
poniedziałek, 24 sierpień 2020 18:40

Szybkie krojenie dużej ilości jarzyn

Szatkownica Szatkownica

Warzywa to składnik, który powinien znajdować się w naszej diecie jak najczęściej. Wiedzą o tym dobrze właścicieli zakładów gastronomicznych i komponują swoje dania tak, aby ten dodatek się w nich znajdował.

Jednak wpływa to na ilość jarzyn, jakie należy przygotować. Jest ich tak dużo, że wykonanie tej operacji ręcznie bywa niemożliwe. Właśnie w tym momencie do gry wchodzą szatkownice do warzyw.

 

Efektywna praca przy zastosowaniu szatkownic do warzyw.

Szatkownice do warzyw pozwalają pokroić dużą liczbę jarzyn w krótkim odstępie czasu, co zwiększa efektywność pracy lokalu gastronomicznego. Wszystko to jest możliwe, dzięki zastosowaniu silnika elektrycznego. To właśnie on gwarantuje szybkie obracanie tarczy tnącej. Takie połączenie pozwala przygotować kilkanaście kilogramów zdrowych dodatków w ciągu jednej godziny bez zbędnego wysiłku Waszego personelu. Względy te sprawiają, że tego typu urządzenia coraz częściej trafiają do placówek zbiorowego żywienia.

Popularna szatkownica do warzyw MKJ3

Popularna szatkownica do warzyw MKJ3

Szatkownica do warzyw – uniwersalna maszyna.

Warto także podkreślić, jak bardzo uniwersalną maszyną jest szatkownica do warzyw. Zawdzięcza to ona przede wszystkim wymiennym tarczą, które w łatwy sposób możemy zmienić. Dzięki czemu będziecie mogli wykonywać różne czynności na jednej maszynie. Na rynku możecie spotkać następujące tarcze tnące:

 • Tarcze do plastrów prostych.

 • Tarcze do plastrów karbowanych.

 • Tarcze do słupków.

 • Tarcze do tarcia.

 • Tarcze do frytek.

 • Tarcze do kostek.

 • Tarcze do wiórków.

 • Tarcze do puree ziemniaczanego.

Tak jak zaufaliście, możecie wybierać z wielu wariantów tarcz tnących. Co za tym idzie, będziecie mogli dostosować szatkownice do warzyw do Waszych potrzeb oraz upodobań.

Wlot na warzywa w szatkownicy do warzyw

Wlot na warzywa w szatkownicy do warzyw

Najważniejsze parametry opisujące szatkownice do warzyw.

Szatkownice do warzyw to urządzenia mechaniczne opisane różnymi parametrami. W punkcie tym skupimy się na tych najważniejszych, aby ułatwić Wam potencjalny wybór. Tak, więc do dzieła!

 • Wydajność – jedna z najważniejszych cech, jakie służą do opisywania tego typu maszyn. Pozwala ona określić ilość kilogramów, jakie w ciągu jednej godziny będą pokrojone. Musimy ten parametry dobrać w taki sposób, aby w godzinach szczytu nie zabrakło nam jarzyn.

 • Źródło zasilania – istnieją urządzenia zasilane napięciem 230 V oraz 400 V. Informacja ta będzie dla Was niezbędna, ponieważ musicie określić czy posiadacie daną instalację w swoim lokalu. Do profesjonalnych zastosowań zalecalibyśmy tę drugą wartość.

 • Wymiary otworu wsadowego – wartość ta służy do stwierdzenia, jak duże warzywa będziecie w stanie zmienić. Co prawda możecie je ręcznie kroić na mniejsze kawałki, ale jednak mija się to trochę z celem. Od razu warto dobrać maszynę z odpowiednim otworem.

 • Podstawowe wyposażenie – także musicie skontrolować czy produkt przychodzi już z dołączonymi tarczami tnącymi. Jeżeli ich nie będzie, to użytkowanie nie wchodzi w grę i należy dokupić wówczas odpowiednie elementy. Niestety to przysparza dodatkowych kosztów.

 • Moc – w szatkownicy do warzyw przygotowujemy różne jarzyny te twardsze oraz miększe. Właśnie do tych pierwszych przydadzą się maszyny z większą mocą. Parametr ten powinien być dobrany do jarzyn, jakie planujemy przygotowywać.

 • Gabaryty – tego typu urządzenia to duże konstrukcje, dlatego musimy mieć na uwadze to, że będziemy potrzebowali znacznej przestrzeni w lokalu.

W przypadku, gdy dowiedziecie się tych wszystkich informacji od sprzedającego będziecie w stanie wybrać odpowiednie urządzenia stricte pod Was biznes a to jest najważniejsze.

Ogórki pokrojone przez szatkownice do warzyw

Ogórki pokrojone przez szatkownice do warzyw

Kupno szatkownicy do warzyw.

Uzbrojeni już w wiedzę wypływającą z tego artykułu możecie się wybrać na zakup szatkownic do warzyw. Jednak, po co się ruszać z domu w szczególności w ten ciężki czas. Warto tę sprawę załatwić przez Internet. Dlatego zapraszamy Was do zajrzenia na sklep internetowy znajdujący się pod tym adresem: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Zobaczycie tam wiele maszyny do krojenia jarzyn w bardzo atrakcyjny cenach. Możecie także liczyć na pomoc, jeżeli wystąpią jakiekolwiek problemy. My natomiast kończymy tę publikację i zapraszamy do innych naszych dzieł.