piątek, maj 31, 2024
poniedziałek, 03 sierpień 2020 19:00

Formy reklamy - W poszukiwaniu klienta

Stoiska targowe Stoiska targowe

Każda firma, przedsiębiorstwo, a nawet instytucje pożytku publicznego stosują różnego rodzaju zabiegi reklamowe, by dotrzeć do jak najszerszego grona potencjalnych klientów i odbiorców. Możliwości tego typu zabiegów jest bardzo wiele, a który zostanie wybrany, zależy od typu odbiorcy i od nakładów finansowych samego przedsiębiorstwa.

Reklama powszechna i nachalna

Najpowszechniejszą jest reklama dla klienta indywidualnego - mamy z nią do czynienia codziennie – w radiu, telewizji, czasopismach, a przede wszystkim, w Internecie. Otwierając dowolną stronę internetową, jesteśmy wręcz bombardowani mnogością banerów reklamowych, a nasze skrzynki internetowe zapełniają się w większości niechcianym spamem reklamowym.

Do serii mało pożądanych przez odbiorców form promocji należą wszechobecne ulotki reklamowe. Znajdujemy je dosłownie wszędzie – w naszych skrzynkach pocztowych, za wycieraczką samochodową, pod drzwiami mieszkań, na płotach domów jednorodzinnych, w gazetach i wręczane są osobiście podczas spaceru na ulicy. Znaczna większość z nich niemal natychmiast ląduje w koszu, co przede wszystkim nie jest ekologiczne.

Z duchem czasu i w trosce o środowisko

W ostatnim czasie duży nacisk kładzie się na bardziej ekologiczne rozwiązania, nawet w sektorze reklamowym. Oczywiście firmy chcące się zareklamować same decydują o formie promocji, gdyż nie w każdej gałęzi przemysłu sprawdzi się ta sama metoda.

Reklama w Internecie, newsletter, pozycjonowanie strony itp., to sposoby dotarcia do klienta nie wymagające zużycia ogromnych ilości papieru, wody i środków chemicznych, a przy tym pozwalające na dotarcie do znacznie większej rzeszy osób niż w przypadku reklamy papierowej.

Papier do lamusa

Coraz więcej dużych firm meblowych czy budowlanych rezygnuje z obszernych katalogów wydawanych w formie książkowej na rzecz katalogów zamieszczanych w Internecie z możliwością pobrania na własny komputer i przeglądania w dowolnym momencie. Takie rozwiązanie pozwala też ograniczyć nakłady finansowe, gdyż bardzo często ten sam katalog był jednocześnie dostępny zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej, co dublowało koszty.

Frontem do klienta

Jedną z ciekawszych form promowania, jakie mogą zastosować firmy, jest obecność na międzynarodowych targach. Zazwyczaj są to imprezy prestiżowe, na których udaje się zaistnieć wielu - zarówno większym, jak i mniejszym przedsiębiorstwom.

Istotne na targach jest nie tylko to, co dana firma oferuje, ale przede wszystkim sposób, w jaki zostaje to wyeksponowane przez stoiska wystawiennicze. Każda firma, która chce zaistnieć na danej imprezie targowej, powinna przede wszystkim zainwestować w zabudowy targowe.

Odpowiednio zaprojektowane i wykonane stoisko będzie przyciągać potencjalnych klientów swą nieprzeciętną formą. Pozwoli na bezproblemowe nawiązanie kontaktów i ponowne odnalezienie w przypadku, gdy klient się oddali.

Aby przygotować właściwe stoiska wystawiennicze, najlepiej jest korzystać z usług firm, które specjalizują się w tego typu zleceniach, jak poznańska firma VERSUS, która nie tylko wykona wyjątkowy projekt, zrealizuje go, ale również całość zmontuje podczas danej imprezy, będzie dbać o jego właściwe funkcjonowanie w trakcie trwania targów, a na koniec całość zdemontuje.

Dobrze zaprojektowane zabudowy targowe powinny pozwalać na bezproblemowy kontakt z potencjalnymi klientami, eksponować zalety danej firmy i samym wyglądem przyciągać rzesze odwiedzających.

Media

artykuły sponsorowane copywriting