wtorek, maj 28, 2024
czwartek, 30 lipiec 2020 14:56

Leasing Pracowników

Leasing Pracowników Leasing Pracowników

Kiedy słyszymy termin „leasing”, to kojarzy się on nam zazwyczaj z samochodami, czy sprzętem elektronicznym. Bardzo rzadko słyszy się o leasingu pracowników, a jest to coraz bardziej popularna metoda na rekrutowanie ludzi do pracy w okresie największego zapotrzebowania na siłę roboczą.

Dzięki temu sezonowe wzrosty sprzedaży, czy okresy intensywnego rozwoju danej firmy przestają być momentami, w których brakuje pracowników.

Potrzebujesz pracowników na już? Wynajmij ich!

Wynajem pracowników jest bardzo innowacyjnym podejściem, które wpisuje się w ogólnoświatowy trend, który wyraźnie pokazuje, że w ciągu najbliższych dziesięcioleci większość rzeczy, takich jak np. samochód, będzie się bardziej opłacało wynająć, niż mieć na własność. Leasing pracowników jest doskonałą metodą na zatrudnienie dodatkowej ilości pracowników w okresach wzmożonego ruchu. Takie podejście pozwala zminimalizować koszty, ponieważ nie zatrudniamy pracowników na stałe, tylko na pewien okres czasu. Co ważne, dzięki leasingowi pracowników nie trzeba obciążać tym zadaniem swój zespół HR, ponieważ wynajmem zajmują się wyspecjalizowani zawodowcy. Wynajem pracowników jest także świetnym sposobem na zachowanie ciągłości produkcyjnej podczas urlopów stałych pracowników. Metoda wynajmowania pracowników jest coraz częściej stosowana, ze względu na swoje liczne zalety, takie jak:

  • zwiększenie wydajności,
  • większa koncentracja na konkretnym zadaniu,
  • korzystanie z dodatkowej ilości pracowników wtedy, gdy jest na to zapotrzebowanie,
  • pracodawca nie musi martwić się zobowiązaniami wobec pracownika (prawo pracy), ponieważ zajmuje się nimi agencja, która wypożycza pracowników
  • zmniejszenie wydatków na cały proces rekrutacji i dział HR.

Wynajmem pracowników zajmują się specjalistyczne agencje, takie jak AB OVO. Taka agencja nieustannie poszukuje nowych pracowników, dzięki czemu może zaoferować wykwalifikowanych specjalistów w każdej dziedzinie.

Czy wynajmowanie pracowników jest opłacalne?

Leasing pracowniczy jest niezwykle opłacalny, gdyż pracodawca nie ponosi kosztów rekrutacji, ponieważ pracowników dostarcza mu wyspecjalizowana w tym agencja. Popularność wynajmu pracowników sprawiła, że takich agencji zaczyna być z roku na rok coraz więcej. Fakt ten wcale nie dziwi, gdyż rozwiązanie takie jak wynajem pracowników, jest bardzo opłacalne i przyszłościowe. Wiele wskazuje na to, iż taki model będzie w ciągu najbliższych dekad najlepszym sposobem na zatrudnianie specjalistów wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba.