środa, maj 29, 2024
poniedziałek, 13 lipiec 2020 18:27

Najważniejsze etapy planowania kampanii reklamowej na YouTube

W kampanii YouTube W kampanii YouTube

YouTube jest popularnym kanałem promocji ze względu na swoją popularność. Dzięki platformie można w łatwy sposób dotrzeć do szerokiego grona konsumentów. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób zaplanować skuteczną strategię marketingową z jej wykorzystaniem.

Sposób kierowania

Reklamy można udostępniać z konta Google Ads na konkretne miejsca docelowe lub z wykorzystaniem słów kluczowych. W kampanii YouTube przydatne może okazać się narzędzie Video Targeting Tool, za pomocą którego selekcjonowane są odpowiednie firmy i kanały, na które trafiają materiały promocyjne. Alternatywne rozwiązanie to system rezerwacyjny. Do przedstawiciela handlowego trafia wówczas formularz wypełniony przez reklamodawcę. Z systemu powinny skorzystać osoby, którym zależy na udostępnianiu treści promocyjnych w ramach konkretnego filmu. Warto pamiętać, iż rozwiązanie to wiąże się z wyższymi kosztami niż w przypadku bezpośredniego skierowania. Tego typu zleceniami zajmuje się zazwyczaj profesjonalny dom mediowy, którego opis usług dostępny jest na stronie fabrykamarketingu.pl.

Rodzaj reklam

Materiały promocyjne można umieszczać m.in. na stronie głównej kanału. YouTube pobiera wówczas największe prowizje. W rozwiązaniu tym zleceniodawca ma do wyboru różnorodne formaty – bannery, filmy reklamowe itd. Częściej wykorzystywane są jednak emisje na stronach odtwarzania partnerów. Reklamy składają się wówczas z miniatury filmu, nagłówka, krótkiego tekstu i odnośnika, które wyświetlane są w wynikach wyszukiwania. Kolejnym rozwiązaniem jest nakładka InVideo. Grafika lub tekst o określonych wymiarach pojawia się wówczas w dolnej części filmu. Jeśli użytkownik kliknie w okno, zostaje on przekierowany na stronę reklamodawcy. Formaty InStream wyświetlane są natomiast przed właściwym filmem i trwają zazwyczaj 30 sekund. Użytkownik może jednak pominąć materiał promocyjny. W trakcie emisji istnieje ponadto opcja dokupienia reklamy towarzyszącej.

Promocja z wykorzystaniem kanału YouTube to świetny sposób na dotarcie ze swoją ofertą do grupy docelowej. Należy jednak pamiętać, by przy wyborze odpowiednich form promocji kierować się różnorodnymi kryteriami. Reklamy na YouTube wymagają także stałego monitoringu.

Media

artykuły sponsorowane copywriting