środa, grudzień 06, 2023
czwartek, 26 styczeń 2023 11:35

Szkolenia liderskie i kursy dla kierowników, czyli jak być sprawnym przywódcą?

szkolenia liderskie szkolenia liderskie mat.prasowe

Coraz więcej pracowników decyduje się na podnoszenie swoich kwalifikacji na rozmaitych kursach zawodowych. Pracodawcy chętnie wysyłają swoich podwładnych na takie szkolenia, wpływa to bowiem pozytywnie na efektywność pracy i wizerunek przedsiębiorstwa. By firma działała skutecznie i odnosiła sukcesy, potrzebny jest skuteczny lider i/lub manager. To osoba, która przewodzi grupie pracowniczej, inspiruje i motywuje do osiągania lepszych wyników.

Rekomendowanym wyborem dla wszystkich, którzy w swojej codziennej pracy będą organizować pracę i kontrolować pracowników, są szkolenia na managera oraz szkolenia leadership.

 

Na czym polega rola lidera w organizacji?

Kiedy mówimy o liderze, myślimy najczęściej o dyrektorze, kierowniku lub managerze. I słusznie, bowiem zgodnie z definicją lider jest osobą stojącą na czele danej grupy, przewodzącą jej i nadającą kierunek jej działaniom. Prawdziwy lider jest jednak kimś więcej niż osobą kierującą pracą zespołu i wyznaczającą określone zadania do wykonania. Bez względu na branżę, rola lidera w organizacji polega przede wszystkim na wspieraniu pracowników, budowaniu poczucia realizowania wspólnej misji, a jednocześnie stwarzaniu swojemu zespołowi projektowemu warunków do rozwoju. Jego ranga wydaje się zatem kluczowa w budowaniu dobrze funkcjonującego zespołu. Lider powinien być człowiekiem godnym naśladowania, świadomym siebie i przejrzystym w swoim przywództwie. Aby być skutecznym szefem, lider musi wytrwale dążyć do celu, przekazywać innym wartości i doceniać osiągnięcia swoich podwładnych. Osoby obejmujące stanowiska kierownicze, liderskie i managerskie powinny stale inwestować w swój rozwój. Szkolenia dla team leaderów, kursy dla kierowników oraz szkolenia na menadżera uczą, jak być dobrym przywódcą i budować kulturę zaangażowania zorientowaną na ludzi.

 

Szkolenia dla liderów – dlaczego warto brać w nich udział?

Szkolenie dla liderów (szkolenie leadership) to jeden z najbardziej popularnych kursów wśród osób, które na co dzień zarządzają zespołem, działem lub całą organizacją. Nie ma się czemu dziwić – uczestniczenie w nich pomaga w doskonaleniu wielu istotnych umiejętności. W dzisiejszych czasach, gdy firmy stawiają na płaską strukturę organizacyjną zamiast hierarchicznej, lider musi mieć bardzo silną osobowość. Bycie nowoczesnym liderem to nie tylko wymaganie realizacji zleconych zadań. Trzeba też być wyrozumiałym i empatycznym, a zarazem stale udoskonalać swoje kompetencje. Biorąc udział w szkoleniach managerskich prowadzonych przez ekspertów w danej dziedzinie możemy poszerzać własny warsztat liderski, a także upewnić się co do posiadanych umiejętności. Szkoląc się na kursie dla liderów możemy też wymienić doświadczenia z innymi ludźmi i popracować nad komunikacją w relacjach interpersonalnych. Należy pamiętać, że szkolenie dla lidera jest jedynie drogowskazem. Aby być idealnym przywódcą i prowadzić swój zespół z prawdziwą pasją, należy sukcesywnie pracować nad sobą.

 

Czego uczą szkolenia dla managerów/kierowników?

Szkolenia to ważny element rozwoju zawodowego menedżera. Wbrew pozorom takie kursy są kierowane nie tylko dla świeżo upieczonych kierowników. Szkolenie liderskie/managerskie to dobry pomysł również w przypadku doświadczonych menedżerów, którzy szukają możliwości odświeżenia i usystematyzowania wiedzy oraz zdobycia nowych umiejętności. Na taki kurs na pewno powinny zapisać się też osoby, które chcą zarządzać projektami i osiągnąć sukces jako team lider. Czego można się nauczyć na szkoleniach managerskich? Przede wszystkim budowania odpowiedniego autorytetu wśród podległych osób, delegowania i motywowania zespołu do pracy, technik autoprezentacji i wystąpień publicznych oraz zarządzania czasem i zadaniami. Uczestnicząc w takim kursie można też zapoznać się z najnowszymi metodami i rozwiązaniami stosowanymi w zarządzaniu organizacją.

Jakie szkolenie dla kierowników i kadry menedżerskiej wybrać?

Na rynku znajdziemy setki różnych szkoleń dla managerów i kierowników realizowanych przez profesjonalne ośrodki szkoleniowe. Dla osób, które chcą dowiedzieć jak inspirować pracowników oraz skutecznie budować autorytet, sprawdzą się doskonale szkolenia dla liderów z rozwoju kompetencji przywództwa. Zdobyte na nich umiejętności z powodzeniem będzie można wykorzystać w codziennej pracy. Wszystkim osobom, które pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat skutecznego przywództwa polecamy szkolenia dla liderów w Krakowie prowadzone przez Luqam. Uczestnicy kursu Skuteczny Lider przez 2 dni mają okazję doskonalić swoje kompetencje managerskie oraz zyskać wyczerpujące informacje na temat technik motywacyjnych zachęcających podwładnych do zaangażowania w pracę. Wszystkie zagadnienia omawiane na takich kursach przedstawiane są z wykorzystaniem różnego rodzaju ćwiczeń, dzięki czemu łatwiej zrozumieć poruszane kwestie. Praktyczna wiedza oraz konkretne wskazówki przekazane przez prowadzącego pozwolą wszystkim uczestnikom stać się lepszymi przywódcami, motywować, wspierać i inspirować innych ludzi. Szkolenia dla lidera organizowane przez Luqam prowadzone są przez praktyków biznesu i ekspertów z długoletnim doświadczeniem w branży. Po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat. Dokument jest honorowany zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii Europejskiej.