poniedziałek, 05 luty 2018 17:54

Bądź estetyczny, bądź przydatny

Dbając o wizerunek swojej firmy musisz pamiętać o wielu kluczowych elementach. To od nich zależy rozpoznawalność Twojej marki, zdobywanie nowych i utrzymywanie “starych” klientów i, co się z tym wiąże, sprzedaż Twoich produktów czy usług. Sprzedaż w dobie Internetu przeniosła się w dużej mierze do sieci ale nie należy zapominać i o tym, co w rzeczywistości możesz zrobić dla swojej firmy, by była ona atrakcyjna i przyciągająca.

Banery, ulotki, broszury reklamowe, chociaż jeszcze istnieją, ich skuteczność jest bardzo niewielka. Ludzie wolą mieszkać w czystym i zadbanym mieście, niż takim, które agresywnie rzuca w nich kolorowymi napisami “U NAS NAJTANIEJ”. Dlatego i Twoja firma powinna bazować na tym, co schludne i przyjemne dla oka. Czasami mniej znaczy więcej, dlatego prostota i minimalizm to to, czego potrzebujesz. Począwszy od schludnego, nieagresywnego loga, przez chwytliwe slogany, aż po gadżety reklamowe, którymi zyskasz sympatię swoich klientów.

“Nie masz facebooka, nie istniejesz”, dlatego i Twoja firma musi tam być. Teraz to reklama w mediach społecznościowych jest dźwignią handlu, dlatego zadbanie o kreatywnego specjalistę w Twoich szeregach jest poniekąd obowiązkiem. Ponad 2 mld użytkowników jest obecnych na Facebooku, wyobraź sobie, że masz szansę dotrzeć do chociaż części z nich i zdobyć wiernych klientów! 

Kolejna kwestia dotyczy dbania o kontakty z Twoimi klientami. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany - i w rzeczywistości i w świecie elektronicznym. Pozwól im polubić swoją firmę i dać poczucie tego, że w każdym momencie otrzymają rzetelną, konkretną i przyjazną w odbiorze odpowiedź na wszelkie wątpliwości. Nie wciskaj do ręki ulotki, która wyląduje w pierwszym mijanym koszu na śmieci, ale daj im to, co rzeczywiście przyniesie jakąś korzyść. Pomyśl o gadżetach reklamowych, które sam chciałbyś otrzymać od firmy i zaoferuj to samo swoim klientom. W końcu lepiej podładować telefon power bankiem marki X, niż siedzieć w zatłoczonym autobusie, tkwiącym w korku ściskając broszurę w ręce.

Tworząc wizerunek swojej firmy musisz pamiętać o wielu kwestiach, które sprawią, że zyskasz sympatię ludzi. Dbając o nich zyskujesz najlepszą formę reklamy, przekazywaną słowem przez zadowolonych, usatysfakcjonowanych i zaspokojonych Twoimi usługami czy produktami klientów. Wyrzeknij się agresywności, oklejania kolorowymi plakatami co drugiej tablicy i wciskania kolejnych ulotek w przepełnione już nimi ręce. Bądź estetyczny i schludny, a zobaczysz, że efekty przyjdą same. Na firmowe konto.

Czytany 241 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Biznes i finanse

  • 1