wtorek, 24 styczeń 2017 14:28

Nieznajomość prawa szkodzi

Specjalistyczna obsługa prawna potrzebna jest nam zwykle dość rzadko, tylko w specjalnych okolicznościach.

 

Jeśli jednak potrzebujemy profesjonalnej porady prawniczej, szukamy najlepszej kancelarii prawniczej, na jaką nas stać, by mieć pewność, że nasza sprawa będzie dobrze i rzetelnie potraktowana. Zatem jak wybrać odpowiedniego adwokata, który pomoże nam w każdej sytuacji?


Specjalności


Adwokat powinien być możliwie jak najbardziej doświadczony, sumienny, uczciwy itd. Jednak cechą dobrego adwokata wcale nie musi być uniwersalność. Istnieje wiele adwokatów i radców prawnych, którzy specjalizują się np. w prawie karnym, sprawach rodzinnych, prawie pracy czy prawie gospodarczym. Nie czyni ich to gorszymi prawnikami. Jest wręcz przeciwnie. Wybierając właśnie takiego adwokata możemy być pewni, że wszelkie prawne niuanse w zakresie naszej sprawy są mu dobrze znane. Co więcej, istnieją nawet całe kancelarie prawnicze, których przedmiotem spraw jest tylko np. prawo pracy lub sprawy rozwodowe.


Rozwód


Sprawy związane z rozpadem małżeństw stanowią spory odsetek spraw sądowych. Warto wiedzieć jak odpowiednio się tego przygotować i czego się spodziewać.Przede wszystkim, sprawy rozwodowe rzadko trafiają na sądową wokandę. Adwokaci starają się rozwiązać sprawy podziału majątku czy opieki nad dzieckiem polubownie, na mocy porozumienia stron. Warto przystać na takie rozwiązanie proponowane przez naszego adwokata, nawet jeśli nie do końca jest ono dla nas satysfakcjonujące. Porozumienie z byłym małżonkiem z pewnością pomoże nam uniknąć kilkukrotnych rozpraw, czasu i pieniędzy. Wiele osób zapomina o tym jak ważnym jest, by w opisaniu naszej sytuacji był szczerym z adwokatem. Nie musimy udzielać mu informacji na temat bardzo intymnych szczegółów, którymi nie chcemy się dzielić, ale warto dać mu możliwość oglądu na nasze małżeństwo. Zatajenie winy jest dużą przeszkodą dla pracy adwokatów, gdyż uniemożliwia im to odpowiednie przygotowanie do odparcia argumentów. Dobrze jest również dokładnie przemyśleć nasze roszczenia i to, jakie mamy do nich prawo w kwestii moralnej. Jeśli chcemy rozwieść się szybko i bezboleśnie, lepiej iść na pewne ustępstwa.


Wybór odpowiedniej kancelarii prawnej jest bardzo istotny i może mieć to wpływ na przebieg naszej sprawy. Warto zawczasu zapoznać się z opiniami na temat adwokatów. by wybrać tego najlepszego. Musimy jednak pamiętać, jak ważnym jest by przedstawić naszemu reprezentantowi sprawę taką, jaka jest naprawdę, a nie jaką byśmy chcieli. Nasza obiektywna ocena może okazać się kluczowa.

© 2013-2020 by SN2.EU