środa, czerwiec 19, 2024
wtorek, 03 kwiecień 2018 12:04

Wyposaż z Nami laboratorium

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Suszarka to urządzenie, które używane jest w większości gospodarstw domowych. W sprzedaży są różnego rodzaju suszarki do włosów, grzybów, warzyw czy do odzieży. Istnieją także specjalistyczne suszarki przeznaczone do suszenia oraz wygrzewania substancji chemicznych i szkła laboratoryjnego. Są to suszarki laboratoryjne DanLab, które zapewniają precyzyjną kontrolę temperatury i procesu suszenia.

 

Czym jest suszarka laboratoryjna?

Suszarka laboratoryjna to urządzenie niezbędne w codziennej pracy laboratoriów, szpitali, aptek czy sterylizatorni. Jej zadaniem jest suszenie i wygrzewanie szkła laboratoryjnego oraz substancji chemicznych. Nowoczesne suszarki laboratoryjne DanLab wyznaczają nowe, wysokie standardy jakości oraz wzornictwa w każdym laboratorium. Spośród innych produktów wyróżniają się krótkim czasem nagrzewania i możliwością precyzyjnego kontrolowania temperatury. Wszystkie modele dostępne są na stronie https://danlab.pl/suszarka-laboratoryjna/.

Suszarki laboratoryjne z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem powietrza znakomicie nadają się do suszenia, podgrzewania i wszelkich innych prac badawczych, które wymagają podwyższonej temperatury. Urządzenie marki DanLab posiada komorę z blachy nierdzewnej, a jego obudowa wykonana jest z blachy stalowej lakierowanej proszkowo na kolor szary. Pojemność w zależności od modelu wynosi od 17 dm3 do nawet 220 dm3. Ilość półek w poszczególnych modelach wynosi od 1 do 16. Suszarka wyposażona jest w regulator PID z autotuningiem.

Suszarki laboratoryjne umożliwiają dokładność stabilizacji temperatury w punkcie 0,2 stopnia Celsjusza. Można w nich zaprogramować liniowe narastanie temperatury oraz tryb pracy ciągłej. Maksymalny czas trwania zadania wynosi 144 godziny. Istnieje możliwość zdefiniowania jednego programu oraz ustawienia sygnału alarmowego dźwiękowego i wizualnego. Urządzenie DanLab wyposażone jest w wyświetlacz LED, a dostęp do parametrów konfiguracyjnych chroniony jest hasłem. Suszarki posiadają półki z perforowanej blachy nierdzewnej i 4 kominki wentylacyjne.

Jakie zalety mają suszarki DanLab?

DanLab to ceniony producent akcesoriów laboratoryjnych, mający wieloletnie doświadczenie w zaopatrywaniu rodzimych i zagranicznych laboratoriów. Firma stale się rozwija i wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, aby dostarczyć swoim klientom sprzęt najwyższej jakości. Całą ofertę marki DanLab można sprawdzić na stronie https://danlab.pl/.

Suszarki laboratoryjne DanLab wykonane są z materiałów doskonałej jakości. Dzięki możliwości zdefiniowania 1 programu użytkownik może dopasować parametry pracy urządzenia do własnych potrzeb. W suszarce możliwa jest nastawa temperatury co 0,1 stopnia Celsjusza w zakresie wynoszącym nie mniej niż +5 stopni Celsjusza powyżej temperatury otoczenia do nawet +250 stopni Celsjusza. Urządzenie może pracować w trybie ciągłym lub w trybie liniowego narastania temperatury. Możliwe jest zablokowanie zmian wartości zadanych oraz przycisku start/stop. Suszarki posiadają niezależne od sterowania, autonomiczne zabezpieczenia zapobiegające przekroczeniu zadanych temperatur.