środa, 05 grudzień 2018 16:59

3 sposoby na udane wakacje nad morzem z dziećmi

Szukasz miejsca na wakacje? Mamy dla Ciebie propozycje ! "Lato i życie jest łatwe." Naprawdę? Jak stworzyć spokojny wypoczynek, jeśli Twoje dzieci dokuczają sobie nawzajem, a Ty zgubiłeś walizkę? Kto nie marzy o idealnej, rodzinnej przerwie nad morzem, z dziećmi budującymi zamki z piasku, nastolatkami lubiącymi gry zespołowe i rodzicami popijającymi kieliszek wina pod parasolem?

Tak, jasne. Tymczasem na planecie Ziemia ... Kolejki na lotniskach, przepakowywanie bagażu z nadwagą przed setkami ludzi, krzyczące dzieci domagające się wody / soku / słodyczy / tej zabawki / Bóg-wie-co-jeszcze, czekanie na transfer, upał, brak parasoli na plaży, nawet jeśli wstajesz o 7 rano, głośna muzyka, której nie możesz znieść, a Twoje dzieci często wracają po pieniądze, bo nawet w opcjach all-inclusive, większość dobrych rzeczy nie jest w jakiś sposób uwzględniona. A jeśli zdecydujesz się na wakacje na własną rękę, to musisz stawić czoła korkom, dzieciom zanudzonym na śmierć, kupowaniem jedzenia, spektakularnie drogim restauracjom, a także gotować i sprzątać, zastanawiając się, w jaki sposób większość budżetu wakacyjnego wyparowało w przeciągu tygodnia. Jak znaleźć odpowiedź na prawdziwie udane wakacje z dziećmi?

Szczęśliwe wakacje mają znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia - fizycznego, psychicznego i relacyjnego. Pomaga nam ustalać priorytety na poziomie indywidualnym i odnawiać się, aby sprostać nadchodzącym, napiętym rokiem. Oto cenny przewodnik po rodzinnych wakacjach: (Polecamy https://palmrogowo.com/pl)

Myśl prosto

Często jesteśmy zafascynowani zdjęciami egzotycznych obcych krajów i zapomnieliśmy o długich, skomplikowanych sytuacjach, które trzeba przetrwać, aby się tam dostać. Czas podróży skraca dni urlopu i zwiększa zmęczenie. Co więcej, stresująca podróż może skrócić konieczny okres przejścia z wolnego czasu do codziennego życia. Może warto zastanowić się nad wyborem bliższej lokalizacji? Na przykład o wakacjach w Polsce nad morzem z dziećmi. 

Bądź otwarty na nowe rzeczy

Odpoczynek i relaks są ważne dla dobrej przerwy. Ale gdy ich poziom zostanie osiągnięty, jesteśmy gotowi odkrywać, być zaangażowanym i zaskoczonym. Chcemy być w pełni pochłonięci przez coś; być w stanie przepływu. Wysoce płynące działania są zazwyczaj motywujące i przyjemne, a nie ukierunkowane na konkretny cel. Obejmują one wyzwanie, które nas testuje - ale nie przekracza naszych możliwości. Aktywności związane z przepływem energii mogą sprawić, że Twoje wakacje będą bogatsze, bardziej znaczące, radosne, satysfakcjonujące, a przez to zapadające w pamięć. Pomyśl o działaniach obejmujących eksplorację, akcję, przygodę i niespodziankę, próbując czegoś nowego, robiąc coś, co nie wydawało ci się możliwe. 

Pomyśl o końcu

 Nasza ocena przeszłego wydarzenia jest kształtowana przez okresy szczytowe (przyjemne lub odpychające) i sposób ich zakończenia (wysoki lub niski). Oprócz przywoływania szczytowych momentów, pamiętamy jak się czuliśmy na końcu. Wybierz więc zajęcia, które zapewnią Ci naprawdę wyjątkowe chwile i zakończ wakacje na wysokim poziomie, ponieważ to właśnie określi pamięć tego wakacyjnego doświadczenia.

© 2013-2020 by SN2.EU