piątek, wrzesień 29, 2023
czwartek, 22 marzec 2018 14:09

Pobierowo najciekawsze atrakcje turystyczne

Pobierowo nie bez przyczyny każdego roku w sezonie letnim przyciąga turystów z całej Polski. Ta niewielka, nadmorska miejscowość ma naprawdę dużo do zaoferowania. Poznaj 5 największych atrakcji, które czekają na Ciebie w Pobierowie.

1. Plaża

Bez wątpienia nadbałtycka plaża to najważniejszy element produktu turystycznego, jakim jest Pobierowo. Nie byle jaka plaża, bo jej szerokość wynosi 40 m, a długość 4 km, w związku z czym idealnie nadaje się nie tylko do wielogodzinnego wylegiwania, ale również do spacerowania po czystym, złocistym piasku bądź bezpośrednio brzegiem morza. Z myślą o turystach przybywających licznie do Pobierowa w sezonie urlopowym plaża została wyposażona w kilka punktów oferujących jedzenie i picie, uruchomiono także wypożyczalnie leżaków.

2. Szlaki dla pieszych i rowerzystów

Wylegiwanie się na plaży to dla wielu osób znakomita perspektywa na wakacje, jednak niektórzy wolą spędzać czas w sposób aktywniejszy. Również dla nich Pobierowo ma wiele do zaoferowania, czego dowód stanowią szlaki piesze i rowerowe przebiegające przez miejscowość. Dostępne są ścieżki prowadzące zarówno wzdłuż Bałtyku, jak i w głąb lądu, przez pobliskie wsie, które latem cieszą się nie mniejszą popularnością niż Pobierowo. Rowerów nie trzeba przywozić ze sobą, ponieważ istnieje możliwość ich wypożyczenia na miejscu. Więcej na temat atrakcji i noclegów w Pobierowie dowiesz się na stronie Pobierowo.com.pl/noclegi/.

3. Lasy sosnowe

W pobliżu Pobierowa znajdziesz urokliwe lasy, w których możesz przechadzać się godzinami, zażywając nieskazitelnie czystego, nadmorskiego powietrza zmieszanego z odświeżającym, cudownym zapachem sosen. Prawdziwa uczta dla zmysłów i zdrowia.

4. Ulica Grunwaldzka

Ul. Grunwaldzka to centralny deptak Pobierowa, wokół którego kręci się życie za dnia, wieczorami i w nocy. Tutaj są zlokalizowane najważniejsze hotele, punkty gastronomiczne i liczne sklepy z pamiątkami. Posługując się analogią, można stwierdzić, że ul. Grunwaldzka pełni dla Pobierowa tę samą rolę co tzw. Monciak dla Sopotu.

5. Park linowy Polskie Morze

Znakomita propozycja aktywnego spędzenia czasu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Liczne przeszkody i platformy dostępne w parku linowym Polskie Morze gwarantują moc atrakcji niezależnie od wieku.