środa, grudzień 06, 2023
piątek, 26 marzec 2021 20:23

Moda zrównoważona od Esprit - małymi kroczkami ku lepszej planecie!

Esprit - zrównoważona moda Esprit - zrównoważona moda

Zrównoważony rozwój stał się ostatnio bardzo trendy, ale dla Esprit to nie chwilowa moda a jeden z filarów, który powstał już w 1968. Od samego początku marka wprowadzała innowacje poprzez odpowiedzialność rozwoju i angażowanie społeczeństwa i środowiska.

W 1990 miała miejsce premiera Eko-kolekcji – jednej z pierwszych na świecie linii stworzonej z pozyskanych ekologicznie materiałów. Dziś, Esprit jest plasowany w czołówce marek modowych typu fair trade – wynika to z naszych działań, a nie jedynie z obietnic. PONAD 60% KOLEKCJI POWSTAŁO W SPOSÓB PRZYJAZNY ŚRODOWISKU, A TO JESZCZE NIE KONIEC. CEL MARKI DO 2023: 100%

CO ROBIMY

Na nowo wyobrażamy sobie modę dzięki inteligentnym projektom, odpowiedzialnej produkcji, zrównoważonym dostawom, dbałości o produkt i recyklingowi. Dążymy do osiągnięcia pełnej produkcji i tworzenia odzieży sprzyjającej regeneracji środowiska. Oferujemy również najwyższej jakości elementy garderoby wykonane ze starannie wyselekcjonowanych tkanin - zawsze starając się, aby nasze ubrania traktowały ludzi i środowisko z szacunkiem.

JAK TO ROBIMY

Nasza odpowiedzialność dotyczy nie tylko naszych pracowników, ale także branży. Chcemy być liderem. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach, zobowiązaniach i działaniach dla społeczności: www.esprit.com/sustainability

ZRÓWNOWAŻONE FAKTY I MATERIAŁY

Wzrósł udział zrównoważonej odzieży w naszej nowej kolekcji wiosenno-letniej. Przyjrzyjmy się więc bliżej najciekawszym faktom i materiałom, z których wykonane są nasze produkty. Wielkie innowacje oparte na zrównoważonym podejściu są częścią naszego codziennego procesu projektowania, ponieważ chcemy, abyś czuł się dobrze i równie dobrze wyglądał.

ORGANICZNA. PRZETWORZONA. LEPSZA BAWEŁNA.

Z przyjemnością oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości włókien bawełnianych  w naszej kolekcji. Organiczne oznacza uprawę bez sztucznych nawozów i pestycydów, co jest dobrem dla naszej natury i dla nas samych. W pełni certyfikowany składnik pochodzącej z recyklingu bawełny tworzy nowe życie dla naszych odpadów bawełnianych. Nasza lepsza bawełna jest produkowana przez rolników, którzy najlepiej zarządzają środowiskowymi, społecznymi i ekonomicznymi aspektami produkcji bawełny.

LEN

Czy wiesz, że wszystkie produkty uboczne produkcji lnu są wkładem do innych procesów rolniczych, co oznacza, że ​​nie ma odpadów? A len to zrównoważony, szybko rosnący i karmiony deszczem surowiec, który w naszym procesie projektowania i produkcji przekształcamy w oddychające i hipoalergiczne wyroby lniane.

TAJEMNICA  WŁÓKIEN LYOCELL

Eukaliptus to piękna i ozdobna roślina do domu, ale także baza dla włókna celulozowego o nazwie Lyocell. Jest używany w TENCELTM - wielkiej innowacji w miękkiej i lekkiej odzieży.

Pomyśl o zrównoważonych źródłach drewna i naszym o 50% mniejszym śladzie pod względem emisji i zużycia wody, nosząc przewiewne produkty z naszej kolekcji.

OBIEGOWOŚĆ JEST NASZĄ MYŚLĄ PRZEWODNIĄ

Oznacza to postrzeganie naszych dzieł i naszego procesu twórczego jako części nieskończonej pętli, w której ludzki wysiłek i zasoby naturalne są cenione i chronione. Większość naszych ubrań jest wykonana z materiałów pochodzących z surowców odnawialnych oraz z procesów produkcyjnych wolnych od szkodliwych chemikaliów. Dbamy również o to, aby nasze produkty nie stały się odpadami, ale raczej materiałami wyjściowymi do nowych zastosowań.