piątek, 27 marzec 2020 19:39

Jak leczyć paradontozę? Co jest skuteczne?

Leczenie paradontozy Leczenie paradontozy

Choroba krwawiących oraz zanikających dziąseł, czyli paradontoza, wywołana jest przez narastające bakterie w jamie ustnej wskutek niewłaściwej higieny. Dolegliwość występuje najczęściej u osób po 40. roku życia i dotyka głównie mężczyzn. Wiele osób ignoruje pierwsze objawy, nie zgłaszając się do stomatologa.

W wielu przypadkach wizyta przebiega w czasie, gdy choroba zebrała już swoje żniwa. Nieprzyjemny zapach z ust, ruchomość zębów oraz ich nadwrażliwość może być tym ważnym momentem, którego nie powinno się przegapić w trosce o siebie oraz swoje uzębienie!

 

Leczenie paradontozy

Proces jest zależny od tego, w jakim stadium choroby znajduje się pacjent. Jeśli są to dopiero zalążki, to warto wybrać się do zwykłego, zaufanego stomatologa po poradę oraz przegląd uzębienia. Dentysta udzieli prawdopodobnie kilku rad dotyczących tego, jak poprawnie domywać zęby, aby stan zapalny zniknął. Rozmowa o doborze odpowiedniej szczoteczki jest nieunikniona, jeśli pacjent korzystał na co dzień ze zwykłej. Obecnie stomatolodzy uważają, że produkty elektryczne przeszły już w cień, odkąd na rynku pojawiły się te soniczne, które dają zniewalające efekty już po kilku dokładnych użyciach. 

Głębokie zniszczenia 

Niestety, gdy uzębienie jest zdziesiątkowane przez paradontozę, to istnieją tylko dwa wyjścia. Jednym z nich jest długie leczenie poprzez zabiegi chirurgiczne, takie jak gingiwektomia bądź wszelkie zabiegi korekty dziąsła oraz kości. Drugim zaś wyjściem jest usunięcie zębów, które jeszcze pozostały i sprawienie sobie protezy zębowej. Warto wybrać się do specjalisty w tym zakresie. Periodontolog wybierze dla pacjenta najlepsze rozwiązanie. Jeśli uzębienie będzie można odratować, to pacjent otrzyma skierowanie na pewne zabiegi chirurgiczne. Druga opcja usunięcia pozostałości w jamie ustnej jest bardzo inwazyjna i raczej rzadko stosowana, lecz wybierana w momencie ogromnych i nieodwracalnych zniszczeń.

Periodontologia w Polsce

W naszym kraju coraz więcej osób dowiaduje się o istnieniu takiej specjalizacji, jak periodontologia. W dobie dodawania wszelkiej chemii do produktów spożywczych, braku czasu związanego z nauką oraz pracą, nasze zęby coraz częściej wystawiane są na próbę, a paradontoza dotyka nawet nastolatków. Gabinety dentystyczne znajdują się głównie w największych miastach Polski. Warszawa, Wrocław czy Kraków to miejsca, gdzie osoba z paradontozą ma największy wybór co do specjalistów w tej dziedzinie.

Wyświetlony 192 razy

Media

© 2013-2020 by SN2.EU