środa, 28 sierpień 2019 14:52

Ziołolecznictwo w medycynie chińskiej

Ziołolecznictwo z medycynie chińskiej Ziołolecznictwo z medycynie chińskiej

Medycyna chińska bazuje na kilku czynnikach, które pozwalają na uzyskanie równowagi organizmu. A to z kolei wpływa na jego dobry stan i łatwiejsze utrzymanie zdrowia.

Do tych czynników zalicza się między innymi masaż i akupunkturę. Jednak najważniejszą dziedziną tradycyjnej medycyny chińskiej jest ziołolecznictwo. Warto wiedzieć, że niektóre składniki mieszanek ziołowych znane są i cenione już od tysięcy lat, a stosowane receptury działają wspierająco przy leczeniu nawet bardzo ciężkich chorób i schorzeń.

Jakie składniki wykorzystywane są w medycynie chińskiej?

Jak to zostało wspomniane, niektóre ze składników, które wykorzystywane są w medycynie chińskiej, są znane już od tysiącleci. Głównie są to wyciągi z różnego rodzaju roślin i grzybów. Trzeba jednak tutaj mieć na uwadze również to, że w niektórych miksturach mogą być zawarte również składniki pochodzenia zwierzęcego np. sproszkowane perły. Dlatego osoby będące na diecie wegańskiej i chcące korzystać z preparatów bazujących na chińskich recepturach powinny zawsze sprawdzić skład produktu pod tym kątem. Niekiedy wykorzystywane są również sproszkowane minerały.

Naturalne antybiotyki – jakie warto znać?

Często się wspomina o tym, że niektóre produkty pochodzenia roślinnego mają silne właściwości bakteriobójcze, przez co nazywane są naturalnymi antybiotykami. W Europie określa się tak między innymi czosnek. Natomiast wśród „chińskich” produktów niejednokrotnie wymienia się grzyb o nazwie maczużnik chiński. Jego właściwości cenione są ze względu na to, że pozwalają wzmocnić organizm oraz wspierają go w walce z różnego rodzaju chorobami, szczególnie o podłożu bakteryjnym. Wyciąg z niego wspiera walkę z infekcjami dróg oddechowych czy skóry, a także działa wspierająco na układ immunologiczny czy krwionośny. Wyciąg z tego grzyba najlepiej przyjmować w formie płynnych mieszanek ziołowych takich jak np. Fohow Oral Liquid, który dodatkowo zawiera m.in. wyciąg z pędów bambusa, lakownicy lśniącej czy twardziaka jadalnego.

Każdy aspekt zdrowia pod ochroną

Stosując odpowiednio dobrane produkty bazujące na chińskich recepturach, można zadbać o każdy aspekt zdrowia, w tym zdrowie intymne. Jest to szczególnie ważne u kobiet, które są narażone na częste infekcje intymne. Pomocne w utrzymaniu zdrowia okolic intymnych mogą być mieszanki ziołowe wykorzystywane do produkcji Pereł Księżniczki Guifei Bao, czyli leczniczych tamponów. W składzie znajdują się ekstrakty i wyciągi m.in. z: korzenia rabarbaru, nasion draceny smoczej czy owocu selernicy. Produktu tego można używać zarówno w czasie występowania infekcji, jak i profilaktycznie, by ich uniknąć i zachować dobre zdrowie. Produkt aplikuje się tak jak klasyczne tampony. Z tym, że trzeba pamiętać o odpowiednim czasie ich użytkowania – jeden tampon aplikuje się na 3 dni, a następnie potrzebna jest dwudniowa przerwa. Kuracja przy infekcji powinna trwać miesiąc. W celach profilaktycznych zaleca się stosowanie jednej globulki na miesiąc.

© 2013-2020 by SN2.EU