niedziela, grudzień 10, 2023
wtorek, 11 październik 2016 12:01

Niechciane pamiątki z urlopu

Wróciłaś z urlopu zadowolona, wypoczęta, a może wręcz przeciwnie. Zamiast dobrych wspomnień wakacje pozostawiły po sobie niechciane pamiątki w postaci infekcji intymnych. Jak sobie z nimi radzić? Przedstawiamy Wam plan ratunkowy!

Podczas wakacyjnych wojaży często zapominasz o prawidłowej higienie. Zdarza się również że nie masz na nią odpowiednich warunków. Długie podróżowanie, wysoka temperatura, częste kąpiele, korzystanie z publicznych toalet, używanie przypadkowych kosmetyków, pośpiech, nieuwaga – wszystko to sprzyja rozwojowi infekcji.

Pamiętaj, okolice intymne to najdelikatniejsza część ciała, bardzo wrażliwa, dlatego też, wymaga wyjątkowej ochrony i pielęgnacji. Jeśli zauważysz niepokojące objawy takie jak: podrażnienie, świąd, nieprawidłowa wydzielina z pochwy, nieprzyjemny zapach, swędzenie, pieczenie, ból w okolicach intymnych (np. podczas stosunku), nie lekceważ ich. Im dłużej nieleczone, tym poważniejsze mogą być komplikacje, a co za tym idzie – bardziej wymagająca i uporczywa kuracja.


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Jedną z najczęstszych intymnych pamiątek z wakacji jest grzybica pochwy. Schorzenie wywołane drożdżakami, z których najczęściej diagnozowanym gatunkiem jest Candida albicans. Jego komórki mnożąc się, zaburzają naturalne pH pochwy. Podczas urlopu przebywamy w miejscach ciepłych i wilgotnych, są to doskonałe warunki do namnażania się tych bakterii. Wydzielina z pochwy zdrowej kobiety jest bezwonna, przejrzysta. Możesz podejrzewać zakażenie grzybami, gdy stanie się biała, ma grudkowatą konsystencję. Zwykle upławom towarzyszy pieczenie i uporczywy świąd. Nieleczona grzybica może prowadzić do groźnych powikłań w obrębie układu rozrodczego np. takich jak: zapalenie szyjki macicy lub zapalenie przydatków.

Jeśli już przywiozłaś z urlopu kłopotliwe pamiątki nie dopuść do rozwoju poważnego zakażenia. Wystarczy właściwa szybka reakcja na niepokojące objawy, aby skutecznie zwalczyć infekcję. Nie czekaj, zastosuj lek, który pozwoli pozbyć się uciążliwych dolegliwości. Tantum Rosa pomoże przetrwać ten trudny okres zmniejszając intensywność takich dolegliwości jak: ból, świąd, pieczenie!

Pamiętaj jednak, aby wszystkie wątpliwości związane ze stanem zdrowia wyjaśnić u Twojego ginekologa. Większość infekcji ginekologicznych wymaga odpowiedniego leczenia z zastosowaniem leków przyczynowych, które dostępne są na receptę. Tylko ginekolog po dokładnym badaniu może zalecić odpowiedni schemat leczenia.
Tantum Rosa to lek OTC. Zawiera chlorowodorek benzydaminy. Dzięki jego obecności lek posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające i odkażające. Preparat szybko się wchłania, gromadząc się w tkankach objętych procesem zapalnym oraz łagodzi objawy infekcji. Zmniejsza obrzęk, przekrwienie śluzówki pochwy i sromu.

Tantum Rosa można stosować na dwa sposoby:
⦁ wewnętrzne, do przepłukiwania pochwy (przy pomocy specjalnego irygatora);
⦁ zewnętrznie do przemywań okolic krocza, okładów lub nasiadówek;

Dystrybutor - Angelini Pharma Polska

Cena: 10 saszetek 25 zł – nowa niższa cena!

OTC - Produkt leczniczy wydawany bez recepty.