wtorek, listopad 28, 2023
poniedziałek, 27 czerwiec 2016 14:01

Czerp radość z aktywności fizycznej. Nie ryzykuj kontuzji!

Letnie miesiące sprzyjają aktywności fizycznej. Bieganie, sporty wodne, siatkówka plażowa, jazda na rowerze, rolkach czy wracających do łask wrotkach…możliwości jest mnóstwo!

Nie od dziś wiadomo, że każda aktywność, niezależnie od pory roku, oddziałuje pozytywnie na nasze zdrowie – nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Podczas wysiłku wytwarzają się hormony szczęścia, stajemy się radośniejsi i mniej zestresowani. Regularne uprawianie sportu przyczynia się do poprawy kondycji i wydolności organizmu. Wysiłek fizyczny wpływa korzystnie na gospodarkę węglowodanową i lipidową. Co to znaczy?

-Obniża poziom cukru we krwi i szkodliwych lipidów np. cholesterolu LDL
-Podwyższa dobry cholesterol
-Przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej.

Pamiętajmy jednak, że aktywny trening może wiązać się z negatywnymi skutkami dla zdrowia. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o regularnym uprawianiu sportu np. popularne bieganie warto skonsultować się z lekarzem i wykonać zalecone przez niego badania. Ważna jest również uzupełnianie magnezu, który przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu mięśniowego, a przede wszystkim pracy serca. Musimy pamiętać, aby nie dopuścić do jego niedoborów w organizmie i odpowiednio wcześniej zadbać o profilaktykę.

Niedobór tego pierwiastka w organizmie może objawiać się bolesnymi kurczami, drętwieniem kończyn, nadmiernym męczeniem się podczas wysiłku fizycznego, a w skrajnych przypadkach zaburzeniem rytmu serca. Dlatego warto sięgnąć po MAGVIT B₆ - preparat uzupełniający braki magnezu.

Kupując preparat magnezowy należy zwrócić uwagę na 3 najistotniejsze kwestie:
-Postaw na lek, a nie suplement!

-Zwróć uwagę na wysoką przyswajalność magnezu.

-Wybierz preparat, którego jony magnezu wchłaniają się w jelicie cienkim.

MAGVIT B₆, (48 mg + 5 mg), tabletki dojelitowe. Jedna tabletka zawiera: 48 mg jonów magnezu w postaci magnezu mleczanu dwuwodnego (Magnesii lactas) i 5 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum).

Wskazania Terapeutyczne:

Profilaktycznie: Wskazaniem do podawania preparatu Magvit B₆, jest profilaktyka powikłań związanych z niedoborem magnezu i/lub witaminy B₆ oraz uzupełnienie stwierdzonych niedoborów tych związków w organizmie. Profilaktycznie Magvit B₆, zaleca się w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego, nadpobudliwości nerwowej, w sytuacjach wywołujących stres, depresjach, zaburzeniach snu, bólach mięśni, w zapobieganiu miażdżycy i zawałom serca.
Uzupełniająco: w hipomagnezemii wywołanej nałogowym paleniem tytoniu i spożywaniem alkoholu; długotrwałym stosowaniem leków przeczyszczających, środków antykoncepcyjnych i niektórych preparatów moczopędnych oraz diurezą osmotyczną u cukrzyków w przebiegu przewlekłej hiperglikemii.
Wspomagająco: Magvit B₆, znalazł zastosowanie jako uzupełnienie leczenia chorób serca i układu krążenia, takich jak nadciśnienie tętnicze, zastoinowa niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca; w terapii atonicznych skurczów mięśni i
drętwienia kończyn, w stanach depresji nerwowej, a także podczas rekonwalescencji po złamaniach kości lub w kompleksowym leczeniu osteoporozy.
Przeciwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, ciężka niewydolność nerek, hipermagnezemia, hiperwitaminoza B₆, blok przedsionkowo-komorowy, myasthenia gravis, parkinsonizm leczony L-dopą bez stosowania inhibitora obwodowej dekarboksylazy lewodopy, znaczne niedociśnienie tętnicze, zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, biegunka.