wtorek, 09 luty 2016 17:15

Zdrowy i spokojny sen?

Sen jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Podczas nocnego odpoczynku w organizmie zachodzi wiele bardzo istotnych procesów. Wpływa znacząco na działanie mózgu, poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego. Odgrywa bardzo ważną rolę w procesie regeneracji. Odświeża ciało i umysł, w tym czasie następuję odbudowa centralnego układu nerwowego oraz odnowa komórkowa.

Po co nam sen?
Statystycznie każdy człowiek przesypia ok. 20 lat swojego życia! Warto więc zadbać o to, aby wykorzystać ten czas jak najbardziej efektywnie.

Brak snu może prowadzić do wielu zaburzeń. Bez niego mózg i ciało nie może w pełni wypocząć ani odpowiednio się zregenerować. Metabolizm zaczyna szwankować a zdolność skupienia i koncentracji znacznie spada. Jeśli taki stan znacznie się przedłuża, może doprowadzić do spadku ogólnej formy i wydolności organizmu a nawet do powstania wielu cięższych chorób.
Obecnie szacuje się, że na bezsenność cierpi ok. 20% Europejczyków. Powodów tej przypadłości jest wiele, ale najczęściej głównym podłożem są problemy w życiu prywatnym, stres i napięcie związane z pracą, oraz zdarzenia, którym towarzyszą silne stany emocjonalne.

Bezsenność to nie tylko problemy z zaśnięciem. Do zaburzeń snu zalicza się również częste budzenie się w nocy, zbyt wczesne przebudzanie się rano jak również problem z ponownym zaśnięciem. Ciekawostką jest, że problem ten dotyczy dwukrotnie częściej kobiet niż mężczyzn.

Gdy zmagasz się z bezsennością…
Sen powinien być czasem odprężenia i odpoczynku. Żeby tak się stało, musimy o to zadbać. Nie jest to trudne, ale wymaga od nas wprowadzenia kilku istotnych zmian oraz rezygnację z niektórych dotychczasowych przyzwyczajeń.

-Wstawaj codziennie o tej samej godzinie. Nasz organizm lubi systematyczność, warto też wyznaczyć sobie stały rozkład dnia i wszystko wcześniej zaplanować.

-Jedz regularne posiłki. To ważne aby nie zaburzać procesów metabolicznych. Pamiętaj też, żeby nie objadać się na noc. Pełny żołądek może być przyczyną problemów z zaśnięciem. Ostatni posiłek dobrze jest zjeść 3 godziny przed snem, warto też zadbać, aby był on lekkostrawny.

-Nie pij alkoholu. Szczególnie bezpośrednio przed położeniem się do łóżka. Zrezygnuj również z coli, kawy oraz innych napojów zawierających kofeinę.

-Przygotuj organizm do snu. Dobrze jest wziąć ciepłą kąpiel. Dodatek odpowiednich olejków aromatycznych ułatwia zasypianie i działa odprężająco;

-Zrezygnuj z wieczornych ćwiczeń. Wzmożony wysiłek fizyczny pobudzająco.
Zadbaj o komfort snu. Ludowe przysłowie mówi „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz” i jest w tym dużo prawdy. Nasze łóżko powinno być wygodne, a pościel świeża. Dobrze jest też przed snem wywietrzyć sypialnię i to niezależnie od pory roku. Świeże powietrze ułatwia zasypianie.

-Wypij herbatkę wspierającą dobry sen.

Pukka Night Time – Zadbaj o komfort 1/3 części swojego życia , naturalnie!

Noc to nie czas na słowa. Gdy oddajesz się błogiemu relaksowi, pozwól by szept zastąpił zgiełk…
Odpowiednio dobrana kompozycja ziół zawarta w herbacie Pukka Night Time ma działanie relaksujące oraz odprężające. Pomaga w zasypianiu i spokojnym śnie przez całą noc. Ukojenie przynosi dawka kwiatu owsa, uspokajającej lawendy i jedwabiście słodkiego kwiatu lipy.
Herbata Pukka Night Time zawiera najwyższej jakości ekologiczne składniki. Dlatego jej smak jest tak wyjątkowy i niepowtarzalny. Dzięki ogromnej wiedzy Sebastiana Pole, wybitnego specjalisty ds. ziół oraz całego zespołu Pukka, który odpowiada za kontrolę jakości Pukka, możemy rozkoszować się tak niesamowitymi i pysznymi herbatami jak ta.

Już jedna filiżanka odblokuje przed tobą drogę do błogiego snu. Spróbuj więc i… dobranoc.

PROMOCJA
Teraz do każdej herbaty Pukka Night Time, saszetka suplementu Pukka Night Time Nocny Spokój 4 kapsułki – GRATIS!
Kapsułki Pukka Night Time - Nocny Spokój - to połączenie najwyzszej jakości certyfikowanych składników gwarantujących skuteczność i moc prosto z natury. To ekologiczna ziołowa kompozycja z Walerianą i Ashwagandhą skomponowana przez głównego specjalistę ajurwedy Pukka Herbs.

Produkty marki Pukka dostępne są w sklepie internetowym: dobrysen.biowitalni.pl
Herbata Night Time cena: 19,90zł

Kwintesencja Pukka Night Time:
• Waleriana - poleca się ją we wszystkich dolegliwościach związanych z napięciem i niepokojem. To silny środek uspokajający, rozluźniający napięte mięśnie, włączając w to serce. Waleriana sprzyja też niezakłóconemu i zdrowemu rytmowi snu.
• Ashwaganda - to podstawowe ajurwedyjskie zioło działające na system nerwowy, zapewnia odżywienie i siłę osłabionym, nadwyrężonym nerwom. Zmniejsza symptomy nadpobudliwości i niepokoju.
• Gotu Cola i Bhiringaraj - uspokoją rozedrgany i niespokojny umysł relaksując jednocześnie centralny układ nerwowy.
• Głóg - wzmacnia serce i pobudza go do prawidłowego funkcjonowania. Zmniejsza też związane ze stresem dolegliwości.
• Gałka Muszkatołowa - ma znakomite właściwości nasenne, oraz relaksujące układ nerwowy. Jest czasowym środkiem uspokajającym, zapobiegającym nocnym pobudkom.
• Fennel czyli koper włoski - ma niezwykłe właściwości aromatyczne pomagające uspokoić podrażniony żołądek i zaburzone trawienie.

Usiądź więc wygodnie i rozkoszuj się wyjątkową jakością ziół oraz efektami pracy całego zespołu Pukka.

Wszystkie produkty Pukka posiadają certyfikat Europejskiego Rolnctwa Ekologicznego oraz Soil Association. To wyjątkowe wyróżnienia, które przyznawane są produktom gwarantującym najwyższą jakość, a także tym, które odpowiadają restrykcyjnym normom i wymogom unijnym.

Pukka to siła natury płynąca z serca Indii. Firma powstała w Wielkiej Brytanii w 2001 roku jako efekt połączenia fascynacji starożytną filozofią zdrowia i dobrego samopoczucia Ajurweda („sztuka życia mądrze”) oraz zielarstwem i ekologią. Misją Pukki jest propagowanie świadomości, iż wszyscy jesteśmy wyjątkowi i posiadamy moc dbania o własne zdrowie w harmonii z naturą. Ajurweda mówi o przeżywaniu danego nam czasu w pełny sposób i utrzymywaniu siebie w doskonałej formie. Pukka w języku hindi oznacza „doskonały, najwyższej jakości” i odzwierciedla całą filozofię firmy.

© 2013-2020 by SN2.EU