niedziela, wrzesień 24, 2023
wtorek, 01 wrzesień 2015 10:08

Bezproblemowe życie seksualne

Myślisz, że rewolucja seksualna zniosła tabu związane z tą sferą życia? Nic bardziej mylnego! Społeczeństwo wciąż nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne współżycie. Według statystyk, choroby weneryczne należą do najczęstszych schorzeń zakaźnych.

Grupą, w której odnotowuje się największą liczbę zachorowań są osoby młode między 15 a 24 rokiem życia. Dlatego edukacja i dbałość o higienę intymną mają nieocenione znaczenie.

Jest ryzyko, jest... choroba
Częstotliwość występowania chorób wenerycznych w znaczny sposób uzależniona jest od stylu życia. Najbardziej narażone są osoby nie stosujące prezerwatyw, aktywne seksualnie i często zmieniające partnerów. Zapamiętaj, że stosowanie farmakologicznych środków antykoncepcyjnych zapobiega ciąży, ale nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Wykazano także, że na niektóre z tych schorzeń bardziej narażone są kobiety stosujące wkładki domaciczne. Ponad to, alkohol i narkotyki, które dla wielu młodych osób są kluczem do zawierania nowych znajomości, obniżają świadomość. Przez co zwiększa się ryzyko podjęcia nieodpowiedzialnego współżycia. Głównym skutkiem chorób wenerycznych u kobiet jest niepłodność, mogą powodować także ciążę pozamaciczną oraz niedrożność jajników.

Choroby przenoszone drogą płciową dzielą się na:
-Bakteryjne: rzeżączka, kiła, chlamydioza, nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej, wrzód miękki, ziarniniak pachwin, zapalenie jelit;

-Wirusowe: opryszczka narządów płciowych, kłykciny kończyste, mięczak zakaźny, wirusowe zapalenie wątroby typu A, B, C i D, AIDS;

Wywołane przez:
-pierwotniaki: rzęsistkowica, zapalenie jelit;
-grzyby: kandydoza pochwy;
-pasożyty: świerzb, wszawica łonowa;
-robaki: owsica.


Edukacja – świadomość - prewencja
Najważniejsza jest efektowna edukacja młodzieży wkraczającej w okres dojrzewania (istotna jest tu rola rodziców i pedagogów). Profilaktyka chorób wenerycznych jest możliwa, gdy osoba rozpoczynając współżycie ma pełną świadomość z zagrożeń, jakie wynikają z nieodpowiedzialnego współżycia. Jak się chronić? „Od stosowania prezerwatyw po unikanie ryzykownych zachowań seksualnych, w tym unikanie przygodnych kontaktów seksualnych, unikanie częstej zmiany partnera, niepodejmowanie współżycia zbyt wcześnie, a także dbałość o higienę intymną.” - radzi ekspert lek. med. Tomasz Bieda specjalista ginekologii i położnictwa. Pamiętaj, że większość chorób wenerycznych wymaga leczenia celowanego, które może zapewnić tylko lekarz. Części nieprzyjemnych objawów można pozbyć się stosując dostępny bez recepty preparat oparty na chlorowodorku benzydaminy. Warto zaznaczyć, że możliwość zastosowania takiej samodzielnej terapii nie zwalnia kobiet od zasięgnięcia opinii profesjonalisty, a w wielu przypadkach łączy się z koniecznością leczenia partnera.

Pełen raport eksperta lek. med. Tomasza Biedy specjalisty ginekologii i położnictwa oraz specjalisty ginekologii onkologicznej „Problemy i zagrożenia intymne młodych kobiet” dostępny na www.tantumrosa.pl .

Tantum Rosa to lek OTC. Zawiera on chlorowodorek benzydaminy. Dzięki jego obecności lek posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające i odkażające. Preparat szybko się wchłania, gromadząc się w tkankach objętych procesem zapalnym oraz łagodzi objawy infekcji. Zmniejsza obrzęk, przekrwienie śluzówki pochwy i sromu.

Tantum Rosa można stosować na dwa sposoby:
-wewnętrzne, do przepłukiwania pochwy (przy pomocy specjalnego irygatora);
-zewnętrznie do przemywań okolic krocza, okładów lub nasiadówek;

Wskazania do stosowania
Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w:
-przebiegu zapalenia sromu i pochwy, przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia,
-również po chemio- i radioterapii,
-w profilaktyce przed- i pooperacyjnej
-w ginekologii, połogu.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wchodzącą w jego skład.

Tantum Rosa
Tantum Rosa

Dystrybutor - Angelini Pharma Polska
Cena: 10 saszetek 28 zł – nowa niższa cena!
OTC - Produkt leczniczy wydawany bez recepty.