czwartek, 15 styczeń 2015 10:45

Koniec wymówek - zrób badanie!

Lek OTC Tantum Rosa Lek OTC Tantum Rosa

 Już po raz VI ruszyła Ogólnopolska Kampania „Piękna bo Zdrowa”, organizowana przez fundację Kwiat Kobiecości. W tym roku hasłem akcji jest: „Zrób badanie ginek()logiczne. Nie bierz problemu w nawias! Koniec wymówek!”. To przesłanie ma na celu zwrócenie uwagi kobiet nie tylko na aspekt samych badań, ale także odwołuje się do natury psychologicznej, aby pokonać bariery i zmienić mentalność.

„Jestem zajęta. Dom, praca, rodzina”, „Nie mam czasu”, „Jestem zdrowa i problem mnie nie dotyczy”, „Wstydzę się i nie wiem, jak to badanie wygląda. Po prostu się boję ”. Takimi wymówkami posługują się kobiety zapytane o to, dlaczego nie wykonują regularnie cytologii i testów na obecność wirusa HPV. A rak szyjki macicy nie śpi, choć jest bardzo cichym wrogiem - w początkowym etapie przebiega bezobjawowo.

Uwaga rak!
Czy wiesz, że w Polsce na raka szyjki macicy umiera około 2 000 kobiet rocznie? Nie jest to choroba dziedziczna, ani też uwarunkowana genetycznie. Za ten rodzaj nowotworu odpowiedzialny jest głównie wirus HPV. Około 70-80% aktywnych seksualnie kobiet przynajmniej raz w życiu ulega zarażeniu. Jednak nie każdy z typów tego wirusa jest jednoznaczny z nowotworem. Do zakażenia dochodzi podczas stosunku seksualnego oraz w przypadku bezpośredniego kontaktu z wydzieliną narządów płciowych nosiciela. Ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy zwiększają m.in. wczesne rozpoczęcie współżycia seksualnego, przewlekłe infekcje intymne oraz niski poziom higieny osobistej. Warto jednak wiedzieć, że jest to jeden z nielicznych nowotworów, którego historię udało się całkowicie prześledzić. Dzięki temu znane są zmiany przednowotworowe, więc regularne badania cytologiczne mogą je szybko wykryć minimalizując ryzyko zachorowania.

Piękna bo zdrowa
„Cytologia ma nam pomóc, nie zaszkodzić. To bardzo ważne, ponieważ raka szyjki macicy można wyleczyć jeśli zostanie on wcześnie wykryty” – mówi o idei Ida Karpińska, która 9 lat temu wygrała walkę z rakiem szyjki macicy - założycielka fundacji Kwiat Kobiecości. „Piękna bo zdrowa” organizowana jest w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Nad akcją Patronat Honorowy objęła małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Bardzo istotne jest także wsparcie kampanii przez Ambasadorki, w tym roku zostały nimi: Joanna Koroniewska, Tamara Arciuch, Agnieszka Warchulska i Kinga Burzyńska – oraz partnerów akcji.

Jednym z nich jest marka Tantum Rosa. „Firma Angelini stale angażuje się w akcje prozdrowotne i proedukacyjne, związane z kobiecymi problemami. Dlatego po raz kolejny postanowiliśmy wesprzeć kampanię „Piękna bo zdrowa”. Idea doskonale wpisuje się w nasz główny cel, czyli intymne zdrowie Polek.”- powiedział Robert Nowak Product manager Tantum Rosa. Lek można stosować w leczeniu różnych stanów zapalnych okolic intymnych. Lek zalecany jest również w leczeniu stanu zapalnego szyjki macicy o różnej etiologii. Lek Tantum Rosa posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające i odkażające, dzięki czemu łagodzi objawy infekcji intymnych. Stosowanie go nie zwalnia jednak z wizyty u ginekologia.

Tantum Rosa to lek OTC. Zawiera on chlorowodorek benzydaminy. Dzięki jego obecności produkt posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające i odkażające. Preparat szybko się wchłania oraz łagodzi objawy infekcji. Zmniejsza obrzęk, przekrwienie śluzówki pochwy i sromu.

Tantum Rosa można stosować na dwa sposoby:
- wewnętrzne, do przepłukiwania pochwy (przy pomocy specjalnego irygatora);
- zewnętrznie do przemywań okolic krocza, okładów lub nasiadówek;

Wskazania do stosowania
Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w:
- przebiegu zapalenia sromu i pochwy, przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia,
- również po chemio- i radioterapii,
- w profilaktyce przed- i pooperacyjnej
- w ginekologii, połogu.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wchodzącą w jego skład.

Dystrybutor - Angelini Pharma Polska
Cena: 10 saszetek o. 28 zł – nowa niższa cena!
OTC - Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

 

Wyświetlony 2692 razy

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

© 2013-2019 by SN2.EU