wtorek, 19 marzec 2013 12:40

Pamiętaj o sobie - Żyj zdrowo!

Ostatnio  zapanował na całym świecie trend na zdrowy styl życia. Celebryci fotografują się, jak ćwiczą na siłowni, biegają czy jeżdżą konno. Podsumowując, można powiedzieć, że wszelka aktywność jest jak najbardziej pożądana. Co zrobić, by zdrowy tryb życia nie stał się dla nas chwilowym kaprysem? Jak wytrwać w swoim postanowieniu ? To wcale nie jest takie trudne!

Tak naprawdę najważniejsza jest potrzeba zaangażowania i samodyscypliny. Najgorsze są pierwsze tygodnie, w trakcie których musimy przyzwyczaić organizm, zmienić stare nawyki i co najważniejsze wprowadzić nowe postanowienia. Ci, którym uda się wytrwać, z pewnością nie będą później żałować. Zdrowy styl życia to nie tylko piękna sylwetka, cera, samopoczucie, ale i większa odporność, tj. po prostu ogólne wzmocnienie organizmu.

Najtrudniejsze jest wykonanie tego pierwszego kroku. Jasne powiedzenie sobie – Tak, chcę zmienić swój styl życia! Świadomą decyzję znacznie trudniej jest porzucić niż taką podjętą pod wpływem emocji. Jeżeli nie jest się gotowym na zmianę, nie należy się zmuszać, bo może to przynieść odwrotny efekt.

Kolejna ważna kwestia to założenia. Nie warto stawiać sobie zbyt wysoko poprzeczki. Lepiej jest założyć mniej, by potem cieszyć się z większego sukcesu, niż rozpaczać, gdy się nie powiedzie.

„Większość osób, które do nas przyjeżdżają, jest zdeterminowanych. Dobrze wiedzą, co pragną osiągnąć i  robią wszystko, by tak się stało, tj. uczestniczą w przygotowanych zajęciach oraz stosują się do diety. Samodyscyplina to podstawa” – tłumaczy Alicja Gęsiarz-Maskewitz z Centrum Czapielski Młyn.  

Jesteśmy tak zabiegani, że brak nam czasu dla siebie. Praca, dom i obowiązki sprawiają, że swoje potrzeby przekładamy na drugie miejsce. Nie możemy jednak zapominać o sobie, każdy powinien raz na jakiś czas się zatrzymać i zrobić sobie przyjemność.

Każdy z nas ma prawo do tego, by mieć chwilę dla siebie. Dzisiejsze czasy to gonitwa, wyścig szczurów. W tym wszystkim często zapominamy o sobie. Może jednak warto czasami zejść z tej karuzeli i dać sobie chwilę wolnego. Praca nad sobą jest dobrym powodem, by na chwilę oderwać się od wszystkiego” – mówi Alicja Gęsiarz-Maskewitz, Centrum Czapielski Młyn.

Aktywność fizyczna, ta chwila tyko dla siebie, to może być choćby te 30 minut, które poświęcimy na bieganie. Chwila oddechu, zapomnienia, ucieczki od trosk codziennego życia. Ucieczki, ale w tym dobrym znaczeniu, bo z myślą o sobie.

Podsumowując, można powiedzieć, że zdrowy styl życia to nie tylko walka z niezdrowymi nawykami, ale także skupienie się na sobie. To chyba jeden z najlepszych sposobów na zachowanie siebie w czasach nieustannej gonitwy.

Znajdź nas na Facebooku - https://www.facebook.com/CentrumOdmladzaniaIOdchudzaniaCzapielskiMlyn?ref=ts&fref=ts

© 2013-2020 by SN2.EU