czwartek, 17 styczeń 2013 13:50

Kobiety i Dziewczyny do ćwiczeń mięśni Kegla!

Pierwsze spotkanie pod hasłem „Wszystko, co chciałyście wiedzieć o ćwiczeniach mięśni Kegla i kulkach gejszy” już za nami, ale nasza akcja „Styczeń miesiącem ćwiczeń mięśni Kegla” trwa nadal.

Panie, które przyszły na spotkanie w sobotę 12 stycznia, szczelnie wypełniły cały butik LoveStore.Barbarella.pl na ul. Marszałkowskiej 85 w Warszawie. To super, że przychodzicie i to z mocnym przekonaniem, że pora wziąć w swoje ręce zdrowie i przyjemność z seksu. Jestem dumna z siebie, że tworzę miejsce, gdzie można przyjaznym językiem rozmawiać o ciele i seksualności kobiet oraz z was – pań, dziewczyn, kobiet, które śmiało i z uśmiechem na ustach przychodzicie dowiedzieć się więcej.

Nie jest łatwo w naszym kraju otwarcie rozmawiać o kobiecej stronie seksualności. Zawsze znajdzie się ktoś, kto uzna to za zbędne albo po prostu śmieszne. Bo kobiety mają siedzieć cicho i nie wymagać dla siebie zbyt wiele. Zaprzyjaźnianie się ze swoim ciałem? Babska fanaberia. Ćwiczenia mięśni Kegla? Rozrywka dla dziwaczek. O tym, że ćwiczyć mięśnie Kegla powinny wszystkie kobiety w każdym wieku, mówi się w naszym kraju za mało i za cicho. A przecież systematyczne ćwiczenia mięśni dna miednicy powinno być nawykiem każdej kobiety. Bo to ważne dla naszego zdrowia, normalnego funkcjonowania w dojrzałym wieku oraz dla poznania swojego ciała i odkrywania radości z seksu. Ćwiczenia Kegla także ogólnie wzmacniają ciało i poprawiają sylwetkę. A ja uwielbiam je za to, że to świetna metoda autostymulacji: dotleniona łechtaczka i opleciona sprężystymi mięśniami pochwa stają się automatycznie „gotowe na więcej”. Kobiety i Dziewczyny do ćwiczeń mięśni Kegla!

W czasie spotkania pokazywałam jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie Kegla. Liczy się także systematyczność. I o ile same ćwiczenia nie są skomplikowane, o tyle, pamiętanie o tym, żeby wykonywać je każdego dnia nastręcza paniom wiele trudności. Naklejajcie sobie karteczki z napisem: „Czy pamiętałaś o nas?”. Wy będziecie wiedziały, że chodzi o mięśnie dna miednicy, cała reszta rodziny i znajomi mogą się tylko domyślać, o czym wy tak pilnie macie pamiętać każdego dnia. No chyba, że ich oświecicie.

Które kulki gejszy do ciebie pasują?

Podczas spotkania najczęściej padało pytanie o kulki gejszy: jak dobrać te właściwe. Kulki gejszy są bardzo pomocne w utrzymaniu mięśni Kegla w dobrej kondycji. Działają na dwa sposoby. Po pierwsze, samo utrzymanie kulek w pochwie wymaga od mięśni dna miednicy zaciśnięcia się i uniesienia przedmiotu w górę pochwy, żeby nie wypadł. Tak więc kulki gejszy działają na mięśnie Kegla, nawet jeśli nie wkładamy w to specjalnego wysiłku. Samo ich utrzymanie w środku jest naturalnym obciążeniem dla naszego ciała i mięśni. Po drugie, ćwiczenia wykonywane wtedy, kiedy mamy w środku kulki, są dużo bardziej efektywne niż ta sama gimnastyka bez żadnych ciężarków.

Dobre kulki powinny spełniać 3 warunki:

  1. mają być gładkie,
  2. niezbyt duże
  3. odpowiednio ciężkie (nie mogą być zbyt lekkie).

Przy wybieraniu odpowiednich kulek należy wziąć pod uwagę: wiek, ilość porodów, czy pojawiły się już oznaki osłabienia mięśni takie jak np. popuszczanie przy kochaniu, czy podczas podnoszenia ciężarów, czy mamy do czynienia z problemami związanymi z osłabieniem mięśni Kegla, takimi jak: nietrzymanie moczu, obniżanie się narządów wewnętrznych.

Dla kandydatek na kochanki doskonałe:

Masz poniżej 30-tki, jeszcze nie rodziłaś, najprawdopodobniej nie masz żadnych oznak osłabienia mięśni Kegla, a ćwiczyć chcesz profilaktycznie, no i po to, żeby bardziej cieszyć się seksem. Polecam:

Lelo Luna Mini:

Albo Fascinate:

Dla mam: i tych młodych wiekiem i tych młodych duchem

Masz na swoim koncie poród albo dwa, twoje mięśnie zostały mocno nadwerężone, ale jeszcze nie odczuwasz nasilania się efektów ich osłabienia, czasami tylko zdarzy ci się popuścić np. kiedy skaczesz z dziećmi na trampolinie. Najwyższy czas poświecić swoimi mięśniom dna miednicy i sobie więcej troskliwej uwagi. Polecam:

Lelo Luna Noir (sama ich używam):

albo Terah:

Dla dojrzałych pań, które mają niesłabnący apetyt na zdrowie i radość z życia (i z seksu)

Mięśnie Kegla z wiekiem i pod wpływem zmian hormonalnych słabną. Mogą pojawiać się problemy z bólem pleców oraz nietrzymanie moczu. Ćwicząc masz szanse wyeliminować lub znacznie osłabić nieprzyjemne skutki osłabienia mięśni. Kobiety ćwiczące mięśnie dna miednicy odczuwają również większą satysfakcję z życia seksualnego, także w dojrzałym wieku. Polecam:

Lelo Luna Standard:

Wszystkie panie, które zamiast wstydzić się i biernie czekać wolą poznawać swoje ciało i ćwiczyć, zapraszam na kolejne spotkania:

HASŁO WARSZTATÓW:
Wszystko, co chciałyście wiedzieć o mięśniach Kegla i kulkach gejszy, ale nie miałyście kogo zapytać”

JESZCZE DWA TERMINY WARSZTATÓW:
19 stycznia (sobota) 17:00
24 stycznia (czwartek) 18:00

GDZIE: Butik LoveStore.Barbarella.pl, Warszawa, ul. Marszałkowska 85
WARSZTATY PROWADZI: Joanna Keszka, specjalistka w dziedzinie kobiecej seksualności, redaktorka naczelna Barbarella.pl – Najseksowniejszy portal dla kobiet
WSTĘP WOLNY, WARSZTATY TYLKO DLA KOBIET!

Dla kogo spotkania: Dla kobiet w każdym wieku. Dla matek z córkami, dla przyszłych mam i dla młodych mam, dla kandydatek na kochanki doskonałe i wszystkich kobiet, które chcą zatroszczyć się o swoje zdrowie i lepszy seks.

Po co: Bo przygoda z kulkami to mocne mięśnie dna miednicy. Wyćwiczone mięśnie Kegla zwiększają satysfakcję seksualną kobiet i ich partnerów. Oprócz tego zapobiegają powszechnemu wśród kobiet w średnim i dojrzałym wieku wysiłkowemu nietrzymaniu moczu, kiedy to mokra plama na spodniach pojawia się nawet przy kichaniu i głośnym śmiechu. Wyćwiczone mięśnie dna miednicy ułatwiają też poród, oraz zapobiegają opuszczaniu się kobiecych narządów rodnych.

Co przygotowałam: Szczegółowe informacje na temat tego, jak prawidłowo ćwiczyć mięśnie Kegla oraz zestawy ćwiczeń. Jeśli nauczysz się zaciskania mięśni dna miednicy, możesz je trenować stojąc w kolejce po kawę, czekając na autobus na przystanku lub porządkując dokumenty w biurze. A twoje zdrowie i życie seksualne tylko na tym zyskają!

© 2013-2020 by SN2.EU