poniedziałek, lipiec 22, 2024
środa, 25 lipiec 2012 12:37

Botox, zatrzymaj czas

Nieuniknionym elementem procesu starzenia się skóry są zmarszczki. Pojawiają się głównie w okolicach oczu, czoła, czy też przy kącikach ust. Lubimy wyglądać dobrze i czuć się atrakcyjnie, dlatego aby zniwelować niedoskonałości, możemy pozwolić sobie na zabieg poprawiający nasz wygląd.
Wygładzanie zmarszczek oraz uzyskanie młodego wyglądu, możemy osiągnąć bezboleśnie oraz bez zabiegu chirurgicznego. To botox stał się jednym z popularniejszych zabiegów, z którego korzysta coraz więcej osób. Zabieg wytwarzany jest z jadu kiełbasianego i wstrzykiwany głęboko pod skórę wygładza ją i relaksuje ją. Dzięki Botoxowi możemy pozbyć się „kurzych łapek” czy zmarszczek na czole, a nawet uzyskać efekt podniesienia opadających powiek czy uniesienia opadniętych kącików ust. Metoda ta dużą popularnością cieszy się w Hollywood wśród gwiazd. Szybko i dość długo widoczne są efekty, dlatego osoby poddające się zabiegowi chwalą i często go powtarzają.

Za nim zdecydujemy się na zabieg, warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Dr Dorota Szostek, współpracująca z Instytutem Urody beautebar przybliży nam tajniki Botoxu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg? Czy każdy może korzystać z Botoxu?
Każdy kto ma potrzebę zlikwidowania zmarszczek. Nie ma granicy wieku. Słabsze efekty są u osób starszych. Przeciwwskazaniem jest: ciąża, okres karmienia piersią i zespół Lamberta-Eatona, niektóre leki.

Jak długo trwa zabieg i czy jest on bezpieczny?
Zabieg trwa 10min, wcześniej jest rozmowa, w czasie której wyjaśnia się mechanizm działania, efekty, przeciwwskazania i możliwe powikłania. Zbierany jest również wywiad chorobowy od pacjenta, który pozwoli doprecyzować szczegóły. Zabieg jest bezpieczny, aczkolwiek mogą pojawić się powikłania: krwiak, obrzęk, obniżenie brwi, opadanie powieki czy kącika ust. Wszystkie te działania są przemijające, nie zostawiają trwałego efektu.

W jakim okresie najlepiej wykonać zabieg? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych efektów Botoxu?
Nie lepszych czy gorszych okresów. Pierwsze efekty widać po 3-4 dniach. Pełny efekt po 7dniach i wtedy zalecana jest kontrola. Efekt utrzymuje się około 3 miesiące.

Czy są zamienniki Botoxu? Poleca Pani jakieś inne kosmetyki lub inne zabiegi z medycyny estetycznej?
Toksyna botulinowa w Polsce zarejestrowana jest pod kilkoma nazwami handlowymi: Botox, Vistabel, Azzalure i Bocouture. Czasami zamiast botoxu lepsze jest nawilżenie skóry poprzez mezoterapię czy zastosowanie wypełniacza z kwasu hialuronowego.