sobota, wrzesień 30, 2023
czwartek, 21 kwiecień 2011 15:45

Modne fryzury na co dzień

Fryzura codzienna często przysparza nam wielu kłopotów. Przede wszystkim, dlatego, że zazwyczaj nie mamy dużo czasu na poranną stylizację uczesania, ale z drugiej strony – nie chcemy codziennie wyglądać tak samo. Jak zatem pogodzić aktualne trendy z wygodą stylizacji i cieszyć się modną, atrakcyjną i prostą do uczesania fryzurą?

 

Podstawa to dobre cięcie

O tym należy pamiętać, gdyż tylko profesjonalne cięcie pozwoli nam zaoszczędzić dużo czasu podczas porannej toalety, kiedy to bezskutecznie będziemy próbować nadać włosom pożądany kształt. Profesjonalny fryzjer natomiast, przygotuje odpowiednio włosy, dobrze je wycieniuje, jeśli będzie taka potrzeba również zdegażuje (zabieg służący do przerzedzenia włosów, aby mogły się łatwiej układać). Udzieli nam również rad, jak powinnyśmy układać włosy, przy użyciu jakich kosmetyków je pielęgnować, które środki użyć do stylizacji – z całą pewnością te rady znacznie ułatwią nam poranne zabiegi przygotowujące nas do wyjścia z domu.

Jeśli jednak nasze włosy będą źle ścięte, nie będą się chciały układać – codziennie zmarnujemy dużo czasu, aby nadać im atrakcyjny wygląd – często jednak w takim przypadku włosy po kilku godzinach utracą stylizację. Dlatego chcąc cieszyć się modną i estetyczną fryzurką na co dzień – zainwestujmy w dobrego, profesjonalnego fryzjera, który odpowiednio przygotuje nasze włosy do codziennych zabiegów.

Skromna fryzura do pracy

Jeśli w pracy zmuszone jesteśmy do zachowania eleganckiego wyglądu, ubieramy się w oficjalne garsonki, musimy również fryzurę dobrać do całości stroju. Nie wypada w takiej sytuacji eksperymentować z oryginalnymi kolorami włosów, różnokolorowymi pasemkami, czy ekstrawaganckim cięciem. Musimy zdecydować się na klasyczne, skromne uczesanie – nie oznacza to jednak, że fryzurka musi być nudna i codziennie taka sama.

Panie o długich włosach mogą zainwestować w różnokolorowe spinki do włosów. Dzięki temu nawet nudny kucyk za każdym razem będzie inaczej wyglądał – wystarczy, że założymy spinkę czy klamrę kolorystycznie dopasowaną do naszego stroju – lub przeciwnie – kontrastującą z oficjalnym charakterem stroju, co na pewno przykuje spojrzenia innych współpracowników, a nam doda pewności siebie i odwagi. Możemy także poświęcić rano więcej czasu na uczesanie i spróbować zapleść warkocz – w tym sezonie modne są luźne upięcia – sprawiające wrażenie niedopracowanych, nieudanych. Aby zwiększyć objętość włosów można je wcześniej delikatnie zakręcić na lokówce czy termolokach. Ostatnim sposobem na urozmaicenie nudnego kucyka, jest związanie go z boku głowy – fryzura szczególnie polecana dla kobiet, które posiadają owalną twarz, ponieważ ostre rysy twarzy przy takiej stylizacji zostaną dodatkowo pokreślone.

Kobiety posiadające włosy średniej długości, aby nadać im modny kształt, powinny je dobrze wycieniować, co nada im objętość, jak również ułatwi układanie. Możemy je wówczas nosić rozpuszczone, lub ewentualnie delikatnie podpięte, aby nie opadały nam na oczy – przeszkadzając w wykonywaniu czynności służbowych. Aby takim włosom nadać odpowiedni kształt, wystarczy je tylko rano delikatnie podnieść u nasady, przy użyciu okrągłej szczotki lub suszarko-lokówki, a dosłownie w kilka minut zyskamy modną i skromną fryzurę.

Krótkie włosy, również należy rano podnieść, aby twarz nie wyglądała na smutną i zmęczoną. Krótką fryzurkę przed wyjściem do pracy powinnyśmy delikatnie ugładzić – na oficjalne spotkania niedopuszczalne jest pojawienie się w ekstrawaganckim uczesaniu ze sterczącymi pasemkami. Nie dla nas jest również bardzo modna asymetryczna fryzurka, podobnie jak uczesanie z wygolonymi wzorkami z boku głowy. Postawmy na klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody, ewentualnie zdecydujmy się na koloryzację pasemek i zafundujmy sobie – modne w tym roku odcienie miedziane i czekoladowo-brązowe.

Bardziej odważne stylizacje na co dzień

Jeśli jednak atmosfera w pracy, w szkole czy na uczelni, pozwala nam zaszaleć z fryzurą i wcale nie musimy pokazywać się w grzecznie ułożonych stylizacjach, tego roku naprawdę możemy pokusić się o ciekawe i ekstrawaganckie uczesania. Dodatkową ich zaletą jest to, że nie wymagają poświęcania im dużo czasu podczas porannej toalety – dobre cięcie sprawi, że fryzura ułoży się samoistnie, wymagając od nas co najwyżej pięciu minut na doprecyzowanie wyglądu. Jakie to fryzury?

Ten sezon pozwala nam na pokazanie się w asymetrycznym cięciu – włosy mają być z jednej strony twarzy długie, z drugiej krótkie. Wbrew pozorom – uczesanie to jest bardzo kobiecie i pasuje nie tylko zbuntowanym nastolatkom, ale również kobietom studiującym czy pracującym. Włosy mają być nierównej długości z boku, tył może być zupełnie krótki, można też pozostawić dłuższe kosmyki – wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Bardziej odważne kobiety mogą dodatkowo zdecydować się na wygolenie fragmentu owłosienia, niekiedy z zaznaczeniem przeróżnych wzorów przy użyciu maszynki. Takie cięcia przykuwają spojrzenia wszystkich, a kobietom, które się na nie zdecydują – dodają mnóstwo pewności siebie i odwagi w działaniu. Dodatkową ich zaletą jest naprawdę krótki czas stylizacji – dosłownie w pięć minut podniesiemy krótkie pasemka przy pomocy szerokiej szczotki; jeśli będziemy nosić odrobinę dłuższe włosy – wystarczy je wyprostować i już można wychodzić z domu.

Należy jednak przygotować się na częste wizyty w salonie fryzjerskim, ponieważ asymetryczne cięcia wymagają podcinania tak, aby nie straciły swojego oryginalnego kształtu. Jest to szczególnie istotne, jeśli zdecydujemy się na ogolenie fragmentu głowy – wówczas wizyty u naszego stylisty będziemy musiały zaplanować średnio co dwa – trzy tygodnie, ale dzięki temu codziennie rano zaoszczędzimy mnóstwo czasu podczas przygotowywania się do wyjścia – tak często ścinana fryzurka naprawdę nie wymaga od nas poświęcania jej dużo czasu – sama ładnie się układa.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men