środa, grudzień 06, 2023
poniedziałek, 07 styczeń 2013 14:01

Nie daj się zimie

Przesuszona, mało elastyczna i zaczerwieniona skóra? Ma niejednolity, szary koloryt oraz pojawiają się na niej mikrouszkodzenia? W zimie szczególnie odczuwamy, że niskie temperatury potrafią pozbawić jej naturalnej warstwy ochronnej.

Aby poradzić sobie z podrażnieniami i przywrócić skórze zdrowy, promienny wygląd, lekarze rekomendują skuteczne metody regeneracji, które znajdziemy w klinikach medycyny estetycznej.

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście codzienna pielęgnacja która zabezpieczy ją przed zimnymi suchym powietrzem. Cera powinna być chroniona kremem bogatym w składniki natłuszczające
i nawilżające – lipidy, woski, oleje. Utrzymają one bowiem odpowiedni poziom nawilżenia oraz zabezpieczają skórę przed utratą wody. Usta najlepiej chronić sztyftami na bazie wosków, wazeliny, olejów roślinnych. Warstwę ochronną należy uzupełniać nawet kilka razy w ciągu dnia. Błyszczyki, ze względu na dużą zawartość wody, zdecydowanie będą lepsze na cieplejsze dni.

Niestety często zapominamy o prawidłowej pielęgnacji naszej skóry w okresie zimowym. Efektem  są spierzchnięte usta, szara cera, pojawia się uczucie dyskomfortu w postaci mocno ściągniętej skóry, rumień i pieczenie. To tylko kilka skutków zaniedbań, z którymi sam krem sobie nie poradzi. Po pomoc zazwyczaj sięgamy w momencie, kiedy nasza skóra wymaga już specjalistycznej pielęgnacji.

„W naszych klinikach rekomendujemy wiele sposobów regeneracji skóry odwodnionej, szarej, zmęczonej. Zabiegi takie jak Hydrobalans, Intraceuticals, czy w przypadku nasilenia problemu naczyniowego – laserowe zamykanie popękanych naczynek krwionośnych oraz likwidację  rumienia – mówi dr Marcin Bieńkowski z Kliniki Medycyny Estetycznej Esteticmed.pl

Zabieg Hydrobalans – to nowatorska metoda rewitalizacji skóry, która polega na śródskórnym wstrzyknięciu preparatu stabilizowanego kwasu hialuronowego, podobnie jak ma to miejsce w mezoterapii. Produkty do wykonywania zabiegu wyróżnia jednak znacznie większy stopień usieciowania kwasu hialuronowego, co pozytywnie wpływa na efekty terapii. Skóra odzyskuje właściwy poziom nawilżenia, jędrność i młodzieńczy wygląd.

W procesie regeneracji skóry w okresie zimowym istotne znaczenie ma także bezinwazyjny zabieg Intraceuticals. Bazuje on na technologii łączenia hiperbarycznego tlenu ze specjalnym serum, które bogate jest w kwas hialuronowy oraz składniki regenerujące. Kwas hialuronowy łącząc włókna kolagenu i elastyny oraz wpływając na fibroblasty, zapewnia skórze młody wygląd - jędrność, elastyczność, gładkość i nawilżenie.

W przypadku popękanych naczynek krwionośnych Klinika Medycyny Estetycznej Esteticmed.pl proponuje zabieg laserem Mydon Nd:Yag 1064, którego metoda opiera się na wybiórczym pochłanianiu energii fali laserowej przez hemoglobinę zawartą w naczynkach. Proces pochłaniania energii powoduje koagulację (ścięcie) krwi i precyzyjne zniszczenie/zamknięcie naczynka widoczne w trakcie zabiegu jako zbielenie.

Do terapii rumienia naczyniowego używa się światła o płytszej penetracji niż w przypadku teleangiektazji  i żylaków, a więc o krótszej długości fali.