czwartek, 08 listopad 2012 18:23

Jesienna regeneracja

Jesień to bardzo dobry czas na wizytę w klinice medycyny estetycznej. Umiarkowane temperatury i mniejsza ilość promieniowania słonecznego sprzyjają regeneracji skóry. Po słonecznych wakacjach warto dokładnie jej się przyjrzeć i skorzystać z pomocy specjalistów. Oni zaproponują najlepsze rozwiązania regeneracji i rewitalizacji tkanki.

Ostatni blask słońca
Jednymi z najczęstszych problemów cery są zmarszczki, przebarwienia i poszerzone pory. Głównym czynnikiem, który je wywołuje jest nadmierna ekspozycja na słońce, dlatego to właśnie jesienią zaczynamy dostrzegać te nieestetyczne zmiany. Mimo że problemów jest kilka, wszystkie je możemy niwelować dzięki terapii laserowej. Zawsze dostosowuję terapię do indywidualnych potrzeb pacjenta. W klinikach Esteticmed.pl stosujemy zarówno wszystkie rodzaje laserów fraksyjnych (Pixel, Fraxel Dual, Mosaic eCO2), mikroplazmę fraksyjną, jak i wyjątkowy laser Q-switch Medlite C6. Terapie wykorzystujące lasery fraksyjne usuwają przebarwienia, redukują zmarszczki oraz blizny, a także poprawiają jędrność i gęstość skóry – mówi dr Ilona Wnuk Bieńkowska.

Nowością na rynku jest laser Q-switch dostępny tylko w kilku polskich klinikach. Wyróżnia go brak objawów ubocznych i wysoka skuteczność leczenia przebarwień. Dzięki zastosowaniu ultrakrótkich impulsów – w trakcie leczenia przebarwień działamy wyłącznie na barwnik, bez uszkodzenia skóry. Dodatkowo zabieg Laserem Medlite C6 poprawia koloryt i napięcie skóry oraz obkurcza rozszerzone pory – wyjaśnia dr Marcin Bieńkowski, ekspert medycyny estetycznej z klinik Esteticmed.pl.

Barwy jesieni
Wysokie, letnie temperatury sprzyjały powstaniu rumienia czy pękaniu naczynek. Jednak wcale nie musisz czerwienić się jak jesienny liść. Dzięki najnowszej technologii możesz bezpiecznie pozbyć się tzw. pajączków i zbyt wyraźnych rumieńców. Defekty te mogą zostać zniwelowane przez lasery, których energia pochłaniana jest przez zawartą we krwi hemoglobinę.

O ile w przypadku zamykania naczynek energia koncentrowana jest precyzyjnie w punkcie, o tyle lecząc rumień, lekarz stosuje światło rozproszone na dużej powierzchni skóry – mówi dr Ilona Wnuk-Bieńkowka, ekspert medycyny estetycznej z klinik Esteticmed.pl. Innym, bardzo częstym problemem pojawiającym się po lecie jest przesuszenie czy wręcz odwodnienie skóry, a w konsekwencji przyspieszenie jej starzenia. Odwodniona tkanka – podobnie jak wysuszone jesiennym wiatrem rośliny, nabiera szarawego, brzydkiego odcienia. Chcąc dogłębnie nawilżyć skórę i odtworzyć jej rezerwuar wilgoci stosujemy mezoterapię preparatami na bazie kwasu hialuronowego, takimi jak Juvéderm Hydrate czy Restylane Vital. Podawane są one bezpośrednio w skórę za pomocą elastycznej mikrokaniuli – działają na granicy naskórka i skóry właściwej zapewniając długotrwałe efekty wzrostu elastyczności i redukcji zmarczczek – twierdzi dr Marcin Bieńkowski. Zabiegi tego typu warto powtarzać co jakiś czas. Dzięki temu znacznie opóźnisz procesy starzenia.

Piękna przez cały rok
Nie lubisz jesiennych szarości? Dbaj o skórę przez cały rok, bez względu na porę, a zapewnisz cerze zdrowy koloryt. Oczyszczaj i nawilżaj – to dwie podstawowe zasady. Nie pomijaj demakijażu nawet, gdy jesteś zmęczona i śpiąca. Warto również wprowadzić w życie zdrowy zwyczaj całorocznej ochrony skóry przed negatywnym wpływem UV. Dzięki kremowi z filtrem cera zachowa  naturalny blask nawet wtedy, gdy Ty osiągniesz jesień życia.

© 2013-2020 by SN2.EU