środa, 28 lipiec 2010 10:24

Sukces i rodzina czyli współczesna Polka planuje

Dla Polek najważniejsze są rodzina i sukces zawodowy, pokazuje najnowsze badanie przeprowadzone przez GFK dla Bayer Schering Pharma (Pan European FC Study 09-10 2009) w 18 krajach Europy.
Wśród Europejek najbardziej prorodzinne są Polki i Turczynki (po 98%), Ukrainki (97%) oraz Rosjanki (96%). Do osiągnięcia sukcesu w pracy dążą najbardziej Portugalki (95%), Austriaczki (91%) i Greczynki (90%).

Dla Polek rodzina, wygląd i sukces zawodowy są prawie równoważne – 98% ankietowanych odpowiedziało, że najważniejsza jest dla nich rodzina, 97% - że wygląd i uczucie bycia atrakcyjną, a 92 % chce osiągnąć sukces zawodowy.

EUROPEJKI PLANUJĄ
Współczesne kobiety zarządzają swoim życiem zawodowym i świadomie planują życie rodzinne – mówi Jacek Santorski, psycholog społeczny – Kobiety są coraz bardziej niezależne i roztropne w podejmowaniu życiowych decyzji.

Badanie Pan European FC Study potwierdza, że dla współczesnych kobiet istotne jest planowanie życia i samorealizacja. 80% Europejek odpowiedziało, że zazwyczaj dokładnie planuje, a nie ufa przypadkowym rozwiązaniom.

ANTYKONCEPCJA – ELEMENT STYLU ŻYCIA WSPÓŁCZESNEJ KOBIETY
Jednym z elementów stylu życia współczesnych kobiet, który daje im możliwość planowania, jest stosowanie nowoczesnej, skutecznej antykoncepcji.

Dwie najbardziej popularne wśród kobiet w Europie metody antykoncepcyjne to prezerwatywy i pigułki antykoncepcyjne. Mieszkanki 11 spośród 18 przebadanych krajów Europy częściej stosują pigułkę niż prezerwatywę. Pigułka jest jednocześnie najdłużej stosowaną metodą antykoncepcyjną. Najdłużej zażywają ją: Holenderki – średnio 151 miesięcy, Niemki – 134 miesiące oraz Austriaczki, Portugalki i Dunki – po 127 miesięcy.

Wyniki badania (GFK dla Bayer Schering Pharma, Pan European FC Study listopad-grudzień 2009) pokazują, że kobiety, które nigdy nie stosowały pigułki, najbardziej obawiają się efektów ubocznych i przyrostu masy ciała.

Większość działań niepożądanych antykoncepcji hormonalnej to objawy adaptacyjne, które, o ile występują, to na początku stosowania leku  – wyjaśnia dr Beata Sterlińska-Tulimowska, ginekolog – Jednocześnie u większości kobiet działania takie wcale nie wystąpią. Ale trzeba pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne to leki i nie można wykluczyć wystąpienia poważnych działań niepożądanych. Dlatego niezwykle istotny jest szczegółowy wywiad, który pomaga lekarzowi zminimalizować to ryzyko. Czasem konieczne są też dodatkowe badania. Co do masy ciała, to przy obecnych niewielkich dawkach hormonów w tabletkach, rzadko obserwuję związek stosowania antykoncepcji ze znaczącym wzrostem masy ciała.”

JAKIE SĄ WSPÓŁCZESNE EUROPEJKI?
Współczesne mieszkanki Europy ważą średnio 64-73 kg.  
Prawie 70% z nich ćwiczy przynajmniej raz w tygodniu.
Kobiety mieszkające w Europie bardziej przejmują się swoim wyglądem, niż zdrowiem.
37% Europejek przyznaje, że uprawia seks częściej niż raz w tygodniu.

Więcej informacji na stronie: www.pigulka.pl


Pan European FC Study 2009 - Badanie Bayer Schering Pharma nt. zwyczajów w antykoncepcji, przeprowadzone przez GFK w listopadzie-grudniu 2009. W badaniu wzięły udział kobiety w wieku 15/18-49, próba reprezentatywna ze względu na wiek, edukację, dochód i miejsce zamieszkania. Badanie przeprowadzono w 19 krajach w sumie udział wzięło 25.590 kobiet, w Polsce przepytano 1041 kobiet, najczęściej należących do grup: a. 18,4% kobiet zamieszkuje województwo mazowieckie, b. 54,0% kobiet w wieku 20-30 lat, c. 50,7% kobiet ze średnim dochodem na osobę, d. 77,5% kobiet o wyższym wykształceniu. Dane dla Europy są ważone w oparciu o liczbę kobiet w wieku 15-49 dla każdego kraju.

Informacje na temat firmy Bayer
Grupa Bayer jest jedną z globalnych firm w branży ochrony zdrowia, żywienia i materiałów o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego. Firma Bayer HealthCare, należąca do koncernu Bayer AG, jest jednym z wiodących na świecie innowacyjnych przedsiębiorstw w branży ochrony zdrowia i produktów leczniczych. Siedziba firmy znajduje się w Leverkusen w Niemczech. Firma prowadzi działalność na skalę globalną w następujących obszarach: zdrowie zwierząt, produkty konsumenckie, leczenie cukrzycy i środki farmaceutyczne. Działalność farmaceutyczna firmy jest realizowana pod marką Bayer Schering Pharma AG. Celem działalności firmy Bayer HealthCare jest odkrywanie i wytwarzanie produktów, które przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia ludzi i zwierząt na całym świecie. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.bayerhealthcare.com.

Informacje na temat firmy Bayer Schering Pharma
Bayer Schering Pharma jest firmą prowadzącą działalność na skalę globalną, jest czołowym producentem leków specjalistycznych. Działalność badawczą i gospodarczą prowadzi głównie w następujących dziedzinach: diagnostyka obrazowa, hematologia i kardiologia, onkologia, podstawowa opieka zdrowotna, dział leków specjalistycznych i dział produktów związanych ze zdrowiem kobiet. Bayer Schering Pharma oferuje produkty innowacyjne, a celem firmy jest osiągnięcie czołowej pozycji na rynkach produktów specjalistycznych na świecie. Dzięki wykorzystaniu nowatorskich koncepcji Bayer Schering Pharma dąży do działania na rzecz postępu w medycynie i poprawy jakości życia. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.bayerscheringpharma.de.
© 2013-2020 by SN2.EU