piątek, 21 czerwiec 2013 16:46

Wakacje z golfem

Słupki rtęci konsekwentnie ruszyły w górę, a przed nami wiele letnich weekendów. Wielu z nas urlop zaplanowało na drugą połowę wakacji albo nawet na jesień. Na pewno będą chcieli wykorzystać każdą wolną chwilę choćby na krótki wyjazd poza miasto. Lato jest okresem idealnym do szlifowania formy i uprawiania najróżniejszych sportów. Jest to także doskonały czas do odkrywania nowych sportowych pasji.

Zielona trawa, powiew letniego wiatru, słońce… i dołki. Pomimo zauważalnego ciągle w Polsce stereotypu, że gra w golfa należy do elitarnych i kosztownych, według najnowszych danych Polskiego Związku Golfa dyscyplina ta rozwija się u nas dynamicznie, i uprawia ją już 20 tys. osób.

Wielogodzinny kontakt z naturą, szerokie możliwości towarzyskie to tylko niektóre argumenty, które przemawiają za tym, by zainteresować się tym sportem. W golfa może grać praktycznie każdy – niezależnie od płci, kondycji czy wieku. Gra wymaga analitycznego myślenia i umiejętności rozwiązywania pojawiających się podczas gry przeszkód, dlatego oprócz aktywizacji mięśni pobudza także umysł i naszą kreatywność.

Jedną z doskonałych do uprawiania tego sportu lokalizacji jest podwarszawskie mistrzowskie pole golfowe w Sobieniach Królewskich. Sobienie Królewskie Golf & Country Club gości zarówno profesjonalnych graczy, jak i młodych golfistów, którzy w ramach działalności szkoleniowej Sobienie Królewskie Junior Golf Team rozpoczynają swoje sukcesy na światowych polach golfowych.

W tym roku Polski Związek Golfa obchodził swoje 20-lecie, w innych krajach jest popularny od setek lat. Zarejestrowanych graczy w Polce jest zaledwie 3000 tysiące, a dla porównania w o wiele mniejszej Szwecji jest ich pół miliona. Golf rozwija się w Polsce dynamicznie i zdobywa nowe grupy fanów, wśród których coraz większy procent to ludzie młodzi, ale do masowego zainteresowania tym sportem ciągle nam daleko, dlatego przygotowaliśmy kilka programów, które ułatwią zainteresowanym regularne uprawianie tego sportu na naszym polu golfowym. Najmłodszych zapraszamy do prowadzonej przez nas akademii golfa, a pozostałych do profesjonalnych treningów pod okiem naszych trenerów – mówi Adam Mitukiewicz Head Pro w Sobienie Królewskie Golf & Country Club i koordynator szkoły dla młodych golfistów Sobienie Junior Golf Team.

© 2013-2020 by SN2.EU